Gwiazdy zagrały ku czci Dimebaga Darrella i Lemmy'ego

Robert Skowronski
23.01.2016 20:53
Gwiazdy zagrały ku czci Dimebaga Darrella i Lemmy'ego Fot. kadr z wideo

Odbył się koncert ku pamięci zamordowanego Dimebaga Darrella. Na jednej scenie spotkali się muzycy takich grup, jak Foo Fighters, Stone Sour, Machine Head, Slayer, Metallica czy byłej Pantery.

Muzyk został zastrzelony w czasie koncertu 8 grudnia 2004 roku. Jednak występ pod nazwą Dimebash 2016, który został poświęcony Darrellowi, odbył się dopiero 22 styczniu 2016. To właśnie wtedy rockowe i metalowe sławy połączyły siły, by oddać mu cześć wykonując covery znanych utworów.

Zobaczcie jak Phil Anselmo, Rex Brown, Dave Grohl, Gary Holt, Roy Mayorga, Phil Demmel i Rob Flynn poradzili sobie z klasykiem Pantery, czyli z „Walk”:

To już piąta edycja rocznicowego koncertu, jednak tego wieczoru został złożony hołd jeszcze jednej nieżyjącej gwieździe - Lemmy'emu Kilmisterowi. Śmierć legendy skłania muzyków, i nie tylko, do upamiętnienia wokalisty Motorhead - tak już zrobił Slash, supergrupa Metal Allegiance, ratusz w Oslo czy też fani, którzy chcą nowy pierwiastek chemiczny nazwać Lemmium.

Również Phil Anselmo, Dave Grohl, Dave Lombardo oraz Rob Trujillo postanowili zrobić coś ku czci Lemmy'ego. Posłuchajcie jak brzmi „Ace of Spades” w ich wykonaniu:

Podczas występu w hollywoodzkim klubie Lucky Strike Live znalazł się też czas na nieco lżejszy repertuar. Rob Flynn, Dave Grohl i Roy Mayorga wykonali wspólnie „Wish You Were Here” z repertuaru Pink Floyd:

W czasie tego wieczoru na scenie pojawiła się również wieloletnia partnerka Dimebaga, Rita Haney, która wypowiedziała kilka wzruszających słów o zmarłym muzyku:

Tym co spaja to wydarzenie jest jedność - sprowadzenie wszystkich, aby uczcić muzykę graną i kochaną przez Darrella. Był znany z dawania nam tak wiele, co w pewien sposób trwa do dziś. Z tymi wszystkimi utalentowanymi ludźmi jest to cholernie dobre uczczenie pamięci o nim.

Zyski zebrane ze sprzedaży biletów na Dimebash 2016 zostały przeznaczone na fundację Ronniego Jamesa Dio, która wspiera badania nad rakiem.

Jak Wam się podobają wykonania powyższych utworów przez muzyczne sławy?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.