Head z Korna wystąpił na scenie z Babymetalem

Maciej Koprowicz
11.08.2017 11:36
Head z Korna wystąpił na scenie z Babymetalem Fot. kadr z wideo

Nie wszyscy fani rocka traktują zespół Babymetal poważnie. Może powinni zmienić zdanie, skoro na koncertach wspiera ich sam gitarzysta Korna.

Babymetal to spełnienie marzeń wszystkich tych, którzy są jednocześnie fanami anime i heavy metalu. Trzy młode Japonki połączyły charakterystyczne dla animacji z Dalekiego Wschodu słodkie melodie z ciężkimi gitarami. Efekt okazał się wprost piorunujący. Grupa stała się sensacją w muzycznym światku, choć zdobyła równie wielu zwolenników, co hejterów, uważających, że twórczość dziewczyn to obciach i zdrada metalu.

Również wśród muzyków z kręgu ciężkiego grania zdania są podzielone. Po ich płytę nie sięgnąłby na przykład Nergal z Behemotha. Na szczęście Japonki zyskały sobie wśród słynnych rockmanów wielu przyjaciół. Występowały już z takimi artystami, jak Chad Smith z Red Hot Chili Peppers czy Rob Halford z Judas Priest.

Ostatnio w roli gościnnego członka Babymetalu wystąpił Brian „Head” Welch, gitarzysta Korna. Japońska formacja była bowiem jednym z supportów grupy na trasie „The Serenity Of Summer”, obok Stone Sour, Yelawolf i Islander. Head skorzystał z okazji i 25 czerwca 2017 zagrał z Babymetalem na koncercie w amerykańskiej Nampie, ubrany dokładnie tak, jak członkowie zespołu akompaniującego dziewczynom na co dzień. Przed wejściem na scenę jego twarz musiała zostać pokryta odpowiednim makijażem. Zobaczcie transformację Heada w członka Babymetalu:

Muzyk Korna wykonał z dziewczynami utwór „Gimme Chocolate!!”. Jak wypadł u boku szalonych Japonek? Przekonajcie się sami:

Babymetal ma w dorobku dwie płyty studyjne – „Babymetal” z 2014 i dwa lata późniejszy „Metal Resistance”. Jego najnowszym dokonaniem jest koncertówka „Live At Tokyo Dome” z 12 kwietnia 2017. Z kolei Korn promuje swój dwunasty album, „The Serenity of Suffering”, który ukazał się 21 października 2016. Zespół pojawi się w Polsce już 15 sierpnia 2017, kiedy da koncert na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Polscy fani Korna przygotowali niespodziankę dla swoich ulubieńców – stworzyli własne wideo do utworu „Layla”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.