Hunter zaprezentował „NieWolność”

Robert Skowronski
10.03.2016 08:12
|center Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Dostaliśmy już jeden z nowych utworów, który znajdzie się na nadchodzącym albumie Huntera. Jak brzmi „NieWolność”?

Jeszcze w 2014 roku Drak wyznał serwisowi Antyradio.pl, że jego zespół planuje nagrać akustyczną płytę - dobrze znane numery kapeli miały zostać przełożone na akustyczne wersje. Minął ponad rok, a Hunter opublikował zdjęcia ze studia oraz fragment partii perkusji do jednego z nowych numerów, który zupełnie nie kojarzył się z graniem bez prądu.

Pytaliśmy wówczas jaki krążek przygotowuje grupa ze Szczytna, dostaliśmy już odpowiedź wraz z przedstawieniem przez muzyków numeru „NieWolność”. Mamy zatem pewność, że nadchodzące wydawnictwo Huntera nie ma wiele wspólnego z akustycznym graniem - rządzą przestery i ciężar kompozycji, zaś w warstwie lirycznej Drak zdaje się odnosić do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Wokalista opowiedział o tekście utworu serwisowi Antyradio.pl:

Pokazuje on szersze spojrzenie na władzę, pojawiają się wspomnienia o wojnie czy powstaniach. Jest to forma otwarcia drzwi do indywidualnego poszukiwania znaczenia przez słuchaczy. Kontekst jest uniwersalny, ale jeżeli ktoś uważa, że to o dzisiejszej Polsce, to też będzie miał rację.

Numer zadebiutował w nocy z 9 na 10 marca 2016 o „godzinie duchów”. Był rejestrowany w domach poszczególnych muzyków i jedynie ścieżka perkusji została nagrana w studiu Sonus, gdzie powstały takie albumy kapeli, jak: „Medeis”, „T.E.L.I...” oraz „Hellwood”. Za miks ponownie odpowiedzialny był Jacek Miłaszewski.

Posłuchajcie jak brzmi „NieWolność”:

Kiedy nowy utwór będziemy mogli usłyszeć po raz pierwszy na żywo? Już w najbliższych dniach, gdyż Hunter od 10 marca do 10 kwietnia 2016 będzie przebywać w trasie koncertowej po Polsce. Drak zapowiedział, że grupa od pierwszego występu będzie wykonywać premierowy utwór z nadchodzącego wydawnictwa. Podczas tych występów usłyszymy też rzadko wykonywany przez zespół kawałek „PSI”. Pochodzi on z płyty „Królestwo” i traktuje o psach ze schronisk. Do repertuaru ma zostać włączony również mroczny „Kostian”.

Kiedy możemy spodziewać się kolejnych nowych utworów Huntera oraz 7. studyjnej płyty kapeli? Wstępne plany w tej kwestii Drak zdradził serwisowi Antyradio.pl:

Być może jeszcze w trakcie trwania tej trasy koncertowej udostępnimy następny numer. Mam nadzieję, że tak się stanie, choć nie mogę tego obiecać. Co do samej płyty, to powinna się ukazać przed końcem wakacji 2016 roku.

Jak Wam się podoba „NieWolność”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.