Ile wydajemy na koncerty? Bilety na rockowe występy są najdroższe

25.05.2022 17:25
Koncert rockowy Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Oczywiście łatwo się domyślić, że Metallica uplasowała się wysoko, ale pierwsze miejsce pod względem najdroższych biletów należy do legendy rocka.

Fani są w stanie wydać ostatnie oszczędności, żeby tylko móc zobaczyć swoje ulubione zespoły. Ceny biletów na koncerty często powodują ból głowy, sporo wydajemy szczególnie na wejściówki na duże koncerty znanych gwiazd. Serwis FinanceBuzz przeanalizował ceny biletów na koncerty artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne i sprawdził, które gatunki muzyczne najwięcej zarabiają na trasach. Okazuje się, że fani klasycznego rocka wydają najwięcej pieniędzy na show swoich ulubieńców. 

Polecamy

Ile wydajemy na koncerty? Bilety na rockowe występy są najdroższe

Portal FinanceBuzz przeanalizował koncerty 800 artystów, którzy występowali w latach 2017-2021. Z ich analizy wynika, że najdroższe bilety kupimy na koncerty muzyków reprezentujących klasycznego rocka. Średnia cena wynosi 119,14 dolarów. Na drugim miejscu znajdują się występy popowych artystów, za które wydamy średnio ponad 100 dolarów. Kolejna pozycja należy do muzyki latynoskiej. 4. miejsce zajęli artyści rockowi - na tego typu show musimy wydać średnio ponad 85 dolarów. Natomiast alternatywny rock znalazł się dopiero na 11. pozycji ze średnią ceną 63 dolarów za wejściówkę. 

materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Polecamy

Okazuje się, że najdroższe bilety sprzedaje Bruce Springsteen - za wejściówkę na jego koncert na Broadwayu fan musiał wydać... ponad 500 dolarów. Metallica z ceną za bilet 229 dolarów zajęła 4. miejsce. W zestawieniu dosyć wysoko uplasował się zespół The Strokes, który za bilet na koncert chce 126 dolarów. 

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Najlepiej sprzedają się wejściówki na popowe koncerty. Klasyczny rock znalazł się na 2. pozycji, a tuż za nim występy rockowych kapel. 4. pozycja należy do country, zaś na 5. miejscu uplasował się alternatywny rock. Muzyka pop pokonuje rock również w zestawieniu największych przychodów z tras. Cały raport z badań możecie przeczytać na portalu FinanceBuzz.

materiały prasowe Fot. materiały prasowe
badania 4
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.