Iron Maiden z nowym piwem Trooper 666

Robert Skowronski
16.07.2015 08:40
Iron Maiden z nowym piwem Trooper 666 Fot. materiały prasowe

Iron Maiden świętuje fakt sprzedaży ok. 5 milionów litrów swojego piwa Trooper. Z tej okazji powstanie limitowana edycja mocniejszej wersji złocistego napoju.

Będzie się ona nazywać Trooper 666 i trafi do sprzedaży na całym świecie z dniem 1 października 2015 roku. Jak sama nazwa wskazuje, piwo będzie miało 6,6% zawartości alkoholu. Podobnie jak wcześniejszy Trooper, którego moc wynosiła 4,7%, zostanie on rozlany przez brytyjski browar Robinsons Brewery, zaś przy powstawaniu receptury ponownie będzie pomagał Bruce Dickinson. Mówi on, że nowe piwo to odpowiedź na zapotrzebowanie fanów:

Nasi słuchacze pytali nas o mocniejsze piwo. Jeżeli już takie robić, to jedyną słuszną decyzją jest takie o mocy 6,6%. Pomijając związek z naszym utworem „The Number Of The Beast”, nazwa Trooper 666 powstała jako rezultat poszukiwań historyka Terry'ego Brightona, który dowiódł, że podczas Bitwy pod Bałakławą w 1854 roku jedno z wojsk faktycznie liczyło 666 żołnierzy, nie zaś 600, jak pisał w swoim wierszu Tennyson.

Dickinson wracając do bardziej przyziemnych tematów, co jak na pilota samolotów, nie jest wcale oczywiste, wypowiedział się o smaku piwa:

Jest świetne. Osobiście preferuję brać je prosto z lodówki.

Więcej szczegółów podaje John Robinson, właściciel Robinsons Brewery:

To kolejne autentyczne piwo wypełnione słodem, nieco słodsze niż to oryginalne. Ma wytrawny posmak na końcu i jest wybitnie smaczne.

Dla pewności tego, że ludzie będą mogli zdobyć Troopera 666, jak tylko trafi do sprzedaży, browarnik przygotowuje się do przyjmowania dużych zamówień, które można składać bezpośrednio na stronie ironmaidenbeer.com. Pamiętajmy, że wcześniej doczekamy się nowej płyty Iron Maiden, „The Book Of Souls”, która ukaże się już 4 września 2015 roku!

Pierwszy Trooper, który ukazał się w 2013 roku, okazał się być światowym sukcesem komercyjnym. Jest on dostępny w 42 krajach i został oznaczony złotym medalem British Bottler's Institute.

Czy czekacie już na dzień, który będziecie mogli sobie umilić pijąc Troopera 666?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.