Istnieją koncerty Metalliki bez Larsa i Jamesa. Oto nagrania z występów

18.08.2020 14:18
Metallica|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Koncert Metalliki bez Jamesa i Larsa? W sieci da się odnaleźć rzadkie nagrania, na których założyciele kapeli się nie pojawiają. Oto one.

Metallica to jeden z najpopularniejszych metalowych zespołów na świecie. Wiele kapel o tak wielkim sukcesie i długim stażu musiało zmagać się z częstymi lub bardzo znaczącymi zmianami składu. Wiele kultowych formacji ze świata rocka czy metalu musiała pogodzić się z odejściem nawet tych niezastąpionych rzekomo frontmanów, którzy zwykle są najbardziej kojarzeni z zespołem. Było tak chociażby w przypadku Black Sabbath czy Judas Priest.

Metallica: Koncerty bez Larsa i Jamesa

Metallica pomijając pierwsze lata funkcjonowania zespołu wymieniała wyłącznie basistów i to też nie często. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie, że na wokalu zamiast Jamesa Hetfielda pojawi się inny muzyk lub, że ze składu zniknie cwany Duńczyk Lars, który poza graniem na perkusji jest znany również ze swojego świetnego kontaktu z mediami lub jak kto woli - parcia na szkło.

Przeczytaj także

Jednak w 40-letniej historii zespołu zdarzało się, że podczas koncertu Metalliki, jej założyciele znikali. Jak przypomina rockandrollgarage.com, James w 2000 roku uległ wypadkowi na skuterze wodnym. Doznał wówczas dość poważnej kontuzji pleców, dlatego nie mógł uczestniczyć w trzech koncertach. Występy bez Jamesa odbyły się 7, 8 i 9 lipca w Atlancie, Kentucky i Teksasie. W ramach zastępstwa za Papę Heta podczas trasy "Summer Sanitarium 2000" na scenie można było usłyszeć Jonathana Davisa i Fieldy'ego z Korna, Serja Tankiana z System of a Down czy Kid Rocka.

Co ciekawe, w 1992 roku zespół przez chwilę liczył sobie aż 5 członków. James Hetfield uległ poparzeniu trzeciego stopnia na koncercie w Kanadzie w ramach trasy z Guns N' Roses. Przez wypadek z pirotechniką musiał zrezygnować z grania na gitarze. Zastępował go wówczas John Marshall.

 

Z kolei tuż przed występem na Download Festival w Anglii zaplanowanym przez Metallikę w 2004 roku zawiodło zdrowie Larsa Ulricha. Perkusista nie był w stanie zagrać. Zastąpili go jednak inni muzycy obecni na festiwalu. był to perkusista Slipknota Joey Jordison, Dave Lombardo ze Slayera oraz techniczny Larsa.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.