Izzy Stradlin nie wróci do Guns N' Roses

Jakub Gańko
24.02.2016 09:57
Izzy Stradlin nie wróci do Guns N' Roses Fot. Delusion23, CC BY-SA 3.0

Gitarzysta zdementował ostatnie plotki na swoim profilu na Twitterze. Redakcja „Rolling Stone” potwierdziła jego tożsamość.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami ze strony źródeł bliskich zespołu Izzy Stradlin miał dołączyć do Guns N' Roses na dwóch potwierdzonych występach w Las Vegas oraz - w ograniczonym stopniu - na pozostałych. Najnowsze tweety samego zainteresowanego wskazują jednak, że nic takiego nie dojdzie do skutku.

Wygląda na to, że muzyk specjalnie założył sobie konto na Twitterze, aby przekazać światu smutną nowinę. Według jego ostatnich wpisów w tym serwisie, nie jest obecnie nijak związany z zespołem Axla Rose'a.

W tym momencie nie jestem w żaden sposób zaangażowany w nadchodzące koncerty Guns N' Roses w 2016 roku. Ponadto komponowałem ostatnio, ale nie robiłem tego na potrzeby tego zespołu, ani nie byłem z nim w studiu. Chciałem tylko wyjaśnić kilka plotek, które ostatnio krążyły.

Twitter posiada prosty system weryfikacji kont - jeśli jego obsłudze uda się skontaktować z celebrytą, który prowadzi swojego mikrobloga, na profilu pojawia się niebieski znaczek z ptaszkiem. Oznacza to, że takie konto jest w pełni oficjalne i potwierdzone. W przypadku Izzy'ego Stradlina nie mamy takiego symbolu, ale za autentycznością konta muzyka opowiedział się administrator poświęconej mu strony internetowej, niejaki Downliner.

Prowadzę stronę o Izzym Chopaway.com od 10 lat i co jakiś czas otrzymuję od niego maile. To na pewno on, ponieważ użył tego samego adresu mailowego, z którego korzystał w kontaktach ze mną przez lata. Jeśli to jakaś podpucha, to ktoś mu się musiał włamać na pocztę. Niczego tu nie udaję, jestem jego fanem jak każdy inny - po prostu miałem to szczęście, że czasem prosił mnie o przekazanie różnych informacji.

Z muzykiem skontaktowała się redakcja magazynu „Rolling Stone”. Uzyskała od niego oficjalne potwierdzenie, że konto na Twitterze należy do niego. Gitarzysta potwierdził również raz jeszcze, że nie dołączy do dawnych kolegów oraz że nie prowadzi z nimi obecnie żadnych nagrań.

Guns N' Roses w studiu?

Byłaby to tym smutniejsza wiadomość, zważywszy że ostatnio internet obiegły plotki, jakoby stary skład Gunsów nagrywał nowy materiał w studiu. Dawna agentka zespołu, Arlett Vereecke, donosiła, że Slash, Duff McKagan oraz Izzy Stradlin rejestrują obecnie świeże kawałki.

Wiem, że mają właśnie miejsce nagrania. Zdecydowanie robią coś w studiu. Axla nie ma razem z nimi, ale na pewno jest Slash i nie nagrywa dla nikogo innego.

Swoje trzy grosze dorzucał ex-menedżer grupy, Alan Niven.

Duff i Izzy byli w studiu przez Świętami i coś robili. Na pierwszy rzut oka zdawało się, że pracują przynajmniej nad kilkoma kawałkami.

Trzymając się potwierdzonych informacji, wciąż wiemy jedynie, że Guns N' Roses zagra w kwietniu 2016 roku po dwa koncerty w Las Vegas, Meksyku i na festiwalu Coachella. Na scenie obok Axla pojawią się na pewno Slash i Duff McKagan. Nie mamy żadnych informacji o nowym materiale powstającym w tym składzie.

Chcielibyście powrotu Izzy'ego Stradlina do Guns N' Roses?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.