Jak alpaki reagują na słowo „szatan”?

Jakub Gańko
30.03.2017 15:24
Jak alpaki reagują na słowo „szatan”? Fot. kadr z wideo

Sprawdziliśmy też, czy lubią Nickelback. Zobaczcie, czego ekipa serwisu Antyradio.pl dowiedziała się w Osadzie Chochołów na temat życia codziennego alpak.

Alpaki to ssaki z rodziny wielbłądowatych, które hoduje się głównie dla wełny i mięsa. Wielu ludzi utożsamia je z lamami, chociaż są od nich wyraźnie mniejsze i pod względem budowy już bliżej im do owiec. Zwierzęta te stały się w ostatnich latach wyjątkowo popularne za sprawą internetu, który nieraz już udowodnił, że potrafi dotrzeć swoimi memami do zawrotnej liczby odbiorców.

fdec726052_powiesz_ze_to_lama Fot. foto: memy.pl

Choć alpaki są hodowane głównie w Ameryce Południowej, m.in. w Boliwii, Chile i Ekwadorze, można je spotkać także w Polsce. Z takiej okazji postanowiła skorzystać ekipa serwisu Antyradio.pl, która pojechała specjalnie do Osady Chochołów w Koniówce na Podhalu, by dowiedzieć się więcej o zwyczajach tych uroczych zwierząt.

Tomasz Miśta opowiedział nam o trójce puchatych rezydentów ośrodka wypoczynkowego. Wszystko wskazuje na to, że Gocha, Spejsi i Roko mogą w nim liczyć na wcale nie gorsze warunki niż ludzie. Z jego słów wynika, że te stworzenia są znacznie przyjaźniejsze od lam, nas jednak najbardziej interesowała odpowiedź na inne pytanie: czy jest w nich rock?

Postanowiliśmy to zbadać na różne sposoby. Sprawdziliśmy ich reakcję na słowo „szatan”, pogoniliśmy je Chadem Kroegerem z Nickelback, a nawet poddaliśmy degustacji... wódki. Dzięki temu ostatecznie dowiedzieliśmy się, czy życie alpak to czyste sex, drugs and rock'n'roll.

Wyniki naszych obserwacji zobaczycie poniżej:

Nie podejrzewaliście alpak o to, że otaczają szatana uwielbieniem? Reksia pewnie też nie... Ich reakcja na Nickelback może być całkiem zrozumiała, jeśli przypomnimy sobie, jak kanadyjski zespół potraktowali np. Arnold Schwarzenegger i Mark Zuckerberg.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.