Jak brzmi Akcent w rockowej wersji?

Robert Skowronski
04.03.2016 08:02
Jak brzmi Akcent w rockowej wersji? Fot. East News + Miszcz Pejnta

„Życie, to są chwile, chwile. Tak ulotne, jak motyle”, dlatego jedną z nich polecamy spędzić z numerem Akcentu, który został zaaranżowany na rockowo.

Muzyka disco polo przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Zaczynają się nawet wyodrębniać nowe podgatunki, jak rocko polo. Kicz i jarmarczność wróciły do łask i mają się bardzo dobrze, co akurat w naszej kulturze, która jest przecież zanurzona w ludowości, nie jest wcale takie dziwne. Powstają kolejne kapele, jak Weekend, wybijają się kolejni soliści. Są jednak ikony, których pozycja jest niezachwiana.

Jedną z nich jest Zenon Martyniuk z zespołu Akcent, autor takich szlagierów, jak „Królowa nocy”, „Dziewczyna z klubu disco”, „Gwiazda” czy „Przez Twe Oczy Zielone”. Te kawałki wybrzmiewają od lat na każdym weselu czy imprezie. Nie oznacza to jednak, że rockowe lub metalowe serca są w stanie je pokochać taką miłością, jak zwykli zjadacze chleba.

Fani przesteru i akustycznych bębnów, nawet jeżeli wleją w siebie odpowiednią ilość trunków, mogą reagować alergicznie na podkłady stworzone na keyboardzie oraz teksty traktujące o tym samym. Odruch na wskroś naturalny, nie na każdego może przecież działać czar uśmiechu Zenka Martyniuka. Jest jednak na to rada. Kompromisem na imprezie, na której część osób jest zwolennikami disco polo, a druga połowa ciężkiego grania, może się okazać numer Akcentu w rockowej wersji. Posłuchajcie i oceńcie sami:

Dla każdego artysty wykonującego czyjś cover dużym wyróżnieniem jest to, że zostanie on doceniony przez twórcę oryginału. Tak też było w przypadku Youtubera o pseudonimie MaroMaro i Dziemiana w roli wokalisty, którzy wykonali „Prawdziwa miłość to Ty” w rockowej wersji. Na tak zaaranżowaną kompozycję zwrócił uwagę sam Zenon Martyniuk udostępniając ją na swoim fanpage'u. To jednak nie wszystko! Discopolowiec oczarowany coverem złożył muzykom propozycję nie do odrzucenia. Z czym ona się wiąże? MaroMaro zdradził to serwisowi Antyradio.pl:

Zenonowi Martyniukowi z Akcentu tak się spodobała ta wersja, że chce nam wynająć studio, byśmy nagrali mu ten kawałek w profesjonalnych warunkach. Następnie chce to wrzucić do siebie na oficjalnie wydaną składankę. Dzwoniono już nawet do nas z wytwórni Green Star.

Run DMC i Aerosmith udowodnili, że rap i rock mogą iść w parze. Wygląda na to, że MaroMaro i Zenon Martyniuk pokazali nam, że również gitarowe granie, jak i disco polo mogą być za pan brat.

Jak Wam się podoba numer „Prawdziwa miłość to Ty” w rockowej wersji?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.