Weekend zrzyna od Bloodhound Gang?

Robert Skowronski
09.07.2015 08:21
Weekend zrzyna od Bloodhound Gang? Fot. kadr z wideo

Czy teledyski wykonawców disco polo, w odróżnieniu od ich muzyki, należą do oryginalnych? Niekoniecznie, zwłaszcza w przypadku autora „Ona tańczy dla mnie”, który swoją inspiracją uczynił twórców innego przeboju - „The Bad Touch”.

Żartownisie z Bloodhound Gang czerpali oczywiście z klipu do klubowego hitu „Satisfaction” Benny'ego Benassiego tworząc swój obrazek do „Foxtrot Uniform Charlie Kilo”. Jednak Radosław Liszewski, lider Weekendu, musiał być bardziej zapatrzony w amerykańskich rockmanów. Niski budżet uwydatnia całe morze różnic pomiędzy klipami, ale łatwo zauważyć też kilka punktów stycznych.

Oba dzieła sprowadzają się rejestracji podróży samochodem przez drogi remontowane przez seksowne panie. U Benassiego dziewczyny o obfitych biustach cięły deski i kuły beton w zupełnie innej przestrzeni. To właśnie u Bloodhound Gang czynią to na trasie. Tak też jest w teledysku Weekendu. Zobaczcie zestawienie stopklatek:

1 Fot. foto: kadr z wideo

Nawet kompozycja kadrów i rozmieszczenie przedmiotów w nich jest do siebie bliźniaczo podobne:

2 Fot. foto: kadr z wideo

Na kobiecych przodownikach pracy podobieństwa się nie kończą. Co powiecie na mężczyzn w bieliźnie i szelkach nawigujących ruchem za pomocą czerwonych chorągiewek? Tego u Benassiego z pewnością nie było:

3 Fot. foto: kadr z wideo

Również przydrożne tereny uderzają zbliżonym do siebie swojskim klimatem. Co prawda amerykańska szosa nie jest tym samym, co polskie drogi łączące kolejne wsie i miasteczka, ale coś jest na rzeczy:

4 Fot. foto: kadr z wideo

Dowody wydają się niezbite. Możecie zobaczyć jeszcze teledysk Bloodhound Gang do „Foxtrot Uniform Charlie Kilo”, aby móc się przekonać o wskazanych przez nas podobieństwach na własne oczy:

I jeszcze klip Weekendu do „Wypijemy Popłyniemy”:

O takim Sławomirze można mówić różne rzeczy, ale nie można mu odmówić oryginalności w jego klipie do „Ni mom hektara”.

Udało Wam się wyłapać inne łączące oba teledyski elementy?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.