Jak brzmi „American Idiot” w staromodnym wydaniu?

Aleksandra Degórska
30.01.2017 15:44
Jak brzmi „American Idiot” w staromodnym wydaniu? Fot. kadr z wideo; Romana Makówka / Antyradio.pl

Pop punk jeszcze nigdy nie był tak elegancki i pełen wdzięku. Zobaczcie, jakim cudem Green Day może brzmieć tak kobieco.

Brzmienie retro spopularyzowała Amy Winehouse, która postanowiła wymieszać soul, jazz oraz R&B tworząc z tego przyjemne dźwięki jak z poprzednich dekad. W jej ślad poszli kolejni artyści, jak chociażby Duffy, którzy rozkochali się właśnie w takich brzmieniu.

Mistrzami coverowania słynnych numerów w takich vintage'owym stylu jest Postmodern Jukebox, który ma na swoim koncie m.in. „Seven Nation Army” czy „Sweet Child O’ Mine” w staromodnym wydaniu. Robyn Adele Anderson również nie boi się być staromodna i chętnie wykonuje tego typu covery, jak chociażby „Smells Like Teen Spirit” w eleganckiej wersji.

Na tym jednak rudowłosa wokalistka się nie zatrzymała, bowiem zachciała sprawdzić się w punkowym repertuarze grupy Green Day. Kobieta jednak zamiast niechlujnie wydzierać się do mikrofonu postanowiła nieco poflirtować ze słuchaczem, kokieteryjnie wyśpiewując „American Idiot”.

Sprawdźcie, czy ten słynny numer jest równie mocny w takiej wersji:

Słuchając takiego coveru rzeczywiście ma się wrażenie, jakby człowiek cofnął się do lat 40. Jest to miła muzyczna wycieczka do przeszłości, która udowadnia, że każdy kawałek można przerobić na wersję retro.

Jeśli natomiast macie ochotę na jeszcze jedną ciekawą przeróbkę  „American Idiot” to polecamy obejrzenie teledysku bez instrumentów, jednocześnie ostrzegając, że można popłakać się ze śmiechu.

Jak oceniacie utwór Green Day w eleganckiej wersji?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.