Jak brzmi Rage Against The Machine w wykonaniu orkiestry?

Aleksandra Degórska
21.11.2016 12:36
Jak brzmi Rage Against The Machine w wykonaniu orkiestry? Fot. kadr z wideo

„Bulls on Parade” jeszcze nigdy nie brzmiał tak elegancko i pompatycznie, zresztą przekonajcie się sami!

Coraz więcej orkiestr zamiast brać na warsztat sztampowy repertuar woli wybierać coś mniej oczywistego. W końcu o słuchacza trzeba walczyć i dobór odpowiednich numerów jest niezwykle ważny. Zapewne niektórzy uważają, że klasyczne instrumenty powinny pozostać w filharmonii i tam przynudzać. Niektórzy jednak muzycy mają zupełnie inne zdanie na ten temat.

Czy kiedykolwiek sądziliście, że Rage Against The Machine sprawdzi się również jako repertuar orkiestry? Metamorphestra ma w swoim dorobku już numery Toola i System of a Down, teraz zaprezentowała kolejny cover tym razem „Bulls on Parade” z płyty „Evil Empire”.

Wprawdzie w tej wersji nie ma agresywnego wokalu Zacka de la Rochy ani brudnej gitary Toma Morello, są za to trąbki, oboje, flety poprzeczne czy skrzypce. Czy Wam też taka interpretacja przypomina soundtrack z filmu?

A co powiecie na „Killing in the Name” w takiej wersji?

Batutą w tej orkiestrze macha Nick Proch, który zbiera fundusze na Kickstarterze, żeby wydać album z takimi symfonicznymi wersjami słynnych utworów. Na krążku znajdą się numery System of a Down, Weezer, Muse czy Florence and the Machine.

Raczej nie ma co liczyć na to, że usłyszy się jeszcze na żywo Rage Against The Machine. Za to Prophets of Rage, w którym grają m.in. Tom Morello, Tim Commerford, Brad Wilk zagra na Open’er Festival 2017.

Jak oceniacie orkiestrowy cover „Bulls on Parade”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.