Jak brzmi metal zagrany na jednostrunowej łopacie?

Aleksandra Degórska
23.02.2016 14:16
Jak brzmi metal zagrany na jednostrunowej łopacie? Fot. kadr z wideo

Szufla może służyć nie tylko do kopania dołów. Zobaczcie, jak pewien YouTuber postanowił nietypowo zastosować to narzędzie.

Znów to samo - pragniesz w spokoju wypić sobie herbatę z prądem, ale niestety żona pogania Cię do domowych prac. Niekoniecznie chce Ci się w sobotę machać łopatą w ogrodzie, kiedy mógłbyś się wylegiwać na leżaku pod drzewem. Życie to niestety nie bajka, choć można sobie je trochę ułatwić.

Nie od dziś wiadomo, że stworzenie czegoś z niczego nie jest wcale takie trudne. Już chyba nikogo nie zdziwi gitara stworzona z deskorolki, śmieci czy z pudełka po cygarach. Znane są również takie przypadki, gdy konstruktor budował instrumenty z rzeczy, które po prostu miał pod ręką, typu pokrywki na garnki czy szklane butelki. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by łopatę zastosować do czegoś innego, niż kopanie dołów.

Rob Scallon wpadł na pomysł, by z szufli stworzyć instrument. Zamiast więc pomagać swej lubej w pracy w ogrodzie, chwycił za łopatę z tylko jedną struną i zaczął grać metalowy kawałek. Wygląda to dosyć dziwnie, gdy gitarzysta przebiera palcami po zerdzewiałej szufli na tle nieodgarniętych liści w ogrodzie. Ciekawe czy drzazgi wbijają się muzykowi w palce.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten instrument:

Odważni mogą również spróbować zagrać „Smells Like Teen Szpadel” na łopacie. Chcieć to móc! Jak widać, każdy grat może się przydać, warto więc przeszukać strych i garaż w poszukiwaniu czegoś, co może Ci posłużyć za instrument. Jest to ekonomiczny sposób i w dodatku ekolodzy są również zadowoleni z takiego obrotu spraw. Kreatywność nie zna granic i ludzie naprawdę potrafią ze wszystkiego zrobić przydatne przedmioty.

Jeżeli zaś chodzi o poczynania Roba Scallona, gitarzysta ma czym się pochwalić, chociażby graniem w bardzo nieodpowiednich miejscach, jak również wykonaniem Metalliki od tyłu. To jeszcze nic, bo muzyk zagrał metal na jednym progu oraz na 14. progu. Rob zaprezentował również utwór Pantery na ukulele, „Lot Trzmiela” na otwartych strunach czy „Badinerie” Bacha w wersji metalowej. Aż strach pomyśleć, co jeszcze wymyśli ten YouTuber. 

Jak Wam się podoba jednostrunowa gitara zrobiona z łopaty?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.