Jak brzmi motyw z gry Tetris zagrany na gitarze?

Jakub Gańko
25.03.2016 19:00
Jak brzmi motyw z gry Tetris zagrany na gitarze? Fot. kadr z wideo

A gdyby motyw z popularnego Tetrisa wykonać na gitarze? Zobaczcie jak zaaranżował go Steve Onotera.

Czy ktoś nie zna Tetrisa? Ta nieskomplikowana gra logiczna doczekała się niezliczonych wersji, dzięki czemu jest jedną z najpopularniejszych elektronicznych rozrywek w historii. Stworzona w połowie lat osiemdziesiątych przez Aleksieja Pażytnowa potrafi do dziś wciągnąć na długie godziny, gdy znajdziemy jej kolejną wersję w internecie lub na telefonie.

Oprócz nieskończonych linijek różnokolorowych klocków, tym, co najbardziej zapada w pamięć w tej produkcji, jest motyw przewodni. W grze wykorzystano tradycyjną rosyjską piosenkę folkową znaną pod tytułem „Korobeiniki”. Jej elektroniczna wersja pojawiła się po raz pierwszy w wydaniu na komputery marki Apple, a następnie Hirokazu Tanaka przearanżował ją w 1989 roku na potrzeby Tetrisa w wersji na konsolę Game Boy.

Charakterystyczny utwór doczekał się na przestrzeni lat niezliczonych coverów, remiksów i przeróbek, m.in. w powermetalowej wersji zespołu Powerglove. My jednak mamy dla Was coś spokojniejszego: „Korobeiniki” w wersji gitarowej, zagranej w stylu zwanym bluegrass - pochodnej country. Zobaczcie sami, jak gitarowe klocki układają się w całość w wykonaniu Steve'a Onotery, znanego też jako samuraiguitarist.

Jak sam o sobie mówi, muzyk jest w równym stopniu gitarzystą, kompozytorem i samurajem. Urodził się w Kanadzie, gdzie od najmłodszych lata przyswajał tajniki rocka, by później skłonić w kierunku bluesa i jazzu. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi inspiracji, udaje mu się tworzyć własne, charakterystyczne brzmienie.

Mało? Mamy też dla Was 38 utworów z gier w metalowych wersjach, możecie również poczytać o 10 muzykach rockowych i metalowych, którzy trafili do świata wirtualnej rozrywki. Motyw do gry Angry Birds skomponowała sama Apocalyptica, natomiast w klasycznym Super Mario Bros. 3 znalazł się... Lemmy!

Dobrze Wam szło w Tetrisa?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.