Jak brzmi solówka na basie... bez strun?

Jakub Gańko
29.02.2016 15:54
|north Fot. kadr z wideo

Stało się. Absolutny rekord. Mniej strun już nie będzie. Zobaczcie jak wygląda popis na basie, który ma 0 strun.

Kiedy pokazywaliśmy Wam solówkę basową na jednej strunie, myśleliśmy, że to już absolutny szczyt. Granice gitarowego szaleństwa zostały jednak po raz kolejny przekroczone. Gdy Davie504 otrzymywał pod swoim poprzednim filmem komentarze, by zagrać następnym razem bez strun, pewnie wszyscy brali je za żart. Takie głosy pojawiały się nawet na naszym fanpage'u na Facebooku:

bzstrun Fot. foto: facebook.com/antyradio

Szalony YouTuber wziął sobie jednak te słowa do serca. Okazało się, że dla niego również jedna struna to wciąż za dużo, więc z kolejnym nagraniem postanowił już z nich zupełnie zrezygnować. Mówicie, że to niemożliwe? Że gitara bez strun nie jest w stanie wydobyć z siebie dźwięku? Davie przekonuje, że jest inaczej.

Wszystkie dźwięki, które wykorzystałem, pochodzą z części mojej gitary basowej. Zastosowałem do nich podbicia częstotliwości i efekty specjalne, a nawet regulowałem wysokość tonu w przypadku bzyczenia wtyczki. Dzięki temu udało mi się osiągnąć najlepsze rezultaty z możliwych. Mam nadzieję, że Wam się spodobają!

Wystarczy więc odrobina wyobraźni i studyjnej magii, by stworzyć całkiem wpadającą w ucho kompozycję na basie... bez strun. Czy w ślad Daviego pójdą inni gitarzyści? Granie na pozbawionych tego - zdawałoby się - niezbędnego elementu instrumentach stanie się nową modą? Patrząc na rozwój najdziwniejszych mód internetowych aż boimy się przewidywać... Na razie jednak obejrzyjcie samego Daviego.

Oto jego utwór zagrany na basie bez strun:

Davie urodził się w 1994 roku we Włoszech. Na basie gra od listopada 2009. Jego kanał na YouTubie zdobywa coraz większa popularność, a jeśli nadal będzie miał takie pomysły, być może już wkrótce dołączy do panteonu naszych ulubionych YouTuberów.

Jeśli interesuje Was nietypowe instrumentarium, polecamy przytłaczające brzmienie gitary z betonu. Możecie też zobaczyć jak na jednej (naprawdę grubej) strunie zagrał Jared Dines. Znudzeni gitarami? No to sprawdźcie popisy na... jednostrunowej łopacie.

Jak Wam się podoba utwór na basie bez strun?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.