Jak brzmią Fasolki w metalowej wersji?

Jakub Gańko
16.06.2016 15:15
Jak brzmią Fasolki w metalowej wersji? Fot. kadr z wideo + materiały prasowe + Bóg Pejnta

Wasze dziecko ma problemy z regularnym myciem zębów? Ten kawałek z pewnością pomoże je zagonić do tego obowiązku...

Fasolki to niewinna grupa znana z dziecięcych piosenek, które na stałe weszły do kanonu utworów dla najmłodszych. Choć zespół powstał jeszcze w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych, a jego szczyt popularności pokrywał się z hegemonią takich programów jak „Ciuchcia”, „Tik-Tak” czy „Fasola” w polskiej telewizji, do dziś kojarzone są jego największe przeboje.

A trzeba przyznać, że kawałki śpiewane przez stawiających wówczas pierwsze kroki na drodze do sławy Joannę Jabłczyńską czy Sebastiana Cybulskiego miały tendencję do czepiania się od pierwszych zwrotek. Ich uniwersalność jest jeszcze lepiej zauważalna, gdy mamy okazję posłuchać ich w zupełnie innych, znacznie mocniejszych wersjach...

Teraz jedną z nich przygotowali doskonale Wam już znani YouTuberzy z kanału Na metalowo. Macie problem z dzieckiem, które nie chce myć zębów? Oryginalna wersja utworu „Szczotka, pasta” nie była w stanie go przekonać, że codzienne szczotkowanie to prawdziwa przygoda? Spróbujcie wytoczyć nieco cięższe działa, zapuszczając mu metalowy cover tego kawałka.

Oto jak Fasolki wypadają w prawdziwie piekielnym wydaniu:

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy zupełnie oderwany od dziecięcej stylistyki zespół wziął na warsztat ten przebój. Ciekawą tradycję koncertową uczynił z kawałka „Szczotka, pasta” również Kabanos, a jego wykonanie na występach Zenka Kupatasy i spółki jest zawsze gorąco witane przez publiczność.

Również muzycy z kanału Na metalowo mają już w swoim repertuarze inny znany kawałek Fasolek - „Moja fantazja”:

Mało? Sprawdźcie, co zrobili wcześniej z piosenką z „Gumisiów”... albo z zupełnie innej beczki: z kawałkiem Gangu Albanii. Metalowych przeróbek doczekały się również hity disco polo: „Bierz co chcesz” Shazzy oraz „Jesteś szalona” Boys. Coverowa obsesja dosięgnęła nawet świat hip-hopu reprezentowany m.in. przez Liroya i Kaliber 44.

Będziecie myli zęby przy tym kawałku?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.