Jesteś szalona... i metalowa!

Jakub Gańko
20.04.2016 15:36
Jesteś szalona... i metalowa! Fot. kadr z wideo + Bóg Pejnta

Jak spopularyzowany przez zespół Boys szlagier disco polo brzmi w metalowej wersji? Sprawdźcie!

Szczyt popularności disco polo to jedno z charakterystycznych zjawisk lat 90., a utwór zespołu Boys to wciąż jeden z najbardziej kojarzonych przebojów tamtego czasu. Charakterystyczny teledysk na morzu i na plaży kojarzą chyba wszyscy, nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy takiej muzyki.

Co ciekawe, choć „Jesteś szalona” znamy najlepiej z wykonania kierowanej przez Marcina Millera grupy Boys, to wcale nie ona jest kompozytorem tego utworu. Pierwotnie skomponował go zespół Mirage i wypuścił jeszcze w 1992 roku, 5 lat przed słynnym coverem prostkowian. Jednak to dopiero wersja Boysów osiągnęła ogólnopolski sukces i pozwoliła albumowi „O.K.” osiągnąć status platynowej płyty w niespełna 2 tygodnie.

Ale to było prawie 20 lat temu, dziś przyszła pora na jeszcze inne wykonanie tego ogranego szlagieru. Takie, które powinno przemówić nawet do tych, którzy mimo wszystko nie wspominają z nostalgią czasów, gdy disco polo święciło triumfy. Z potężnym gitarowym brzmieniem i prawdziwie brutalnymi partiami wokalnymi. Krótko mówiąc: mamy dla Was naprawdę szaloną, metalową wersję „Jesteś szalona”.

Oto i ten ciężki przypadek „metalo polo”:

To nie jedyne polskie przeboje sprzed lat, które wymęczono już na niejednej biesiadzie, a teraz poddano gitarowej kuracji. Poniżej znajdziecie znacznie cięższe wykonania „Powiedz” Ich Troje oraz poprockowego hitu łódzkiej grupy Happy End „Jak się masz, kochanie?” z 1979 roku.

To też nie pierwszy raz, kiedy prezentujemy Wam disco polo w metalowej wersji. Dopatrywaliśmy się już szatańskich wpływów w utworze „Bierz co chcesz” Shazzy, w rockowych wersjach zabrzmiały też „Prawdziwa miłość to Ty” Akcentu oraz „Ruda tańczy jak szalona” Czadomana.

Który kawałek przerobiony na metalowo podoba Wam się najbardziej?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.