Jak dobrze znasz Briana Johnsona z AC/DC? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
05.10.2017 14:36
Jak dobrze znasz Briana Johnsona z AC/DC? [QUIZ] Fot. Cindy Barrymore/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Mistrz rockowego wrzasku kończy dziś 70 lat. Czy wiecie o nim wszystko.

Ten wokal trudno pomylić z jakimkolwiek innym. Wysoki, jazgotliwy śpiew, czy jak mówią pieszczotliwie niektórzy, „skrzek”, napędzał kawałki AC/DC przez 36 lat. Wielu fanów australijskiej ikony hard rocka ceni tego wokalistę w nieodłącznym kaszkiecie na głowie nawet bardziej, niż jego poprzednika, charyzmatycznego Bona Scotta. Panie i panowie, Brian Johnson!

Niestety, intensywny rock’n’rollowy tryb życia w „Akadaka” sprawił, że Brian musiał zrezygnować z koncertów. Wyjątkowo głośne show zespołu, obfitujące nie tylko w hałaśliwe gitary, ale i pirotechniczne wybuchy, wywołały u frontmana poważny ubytek słuchu. Artyście groziła nawet całkowita głuchota, na szczęście dzięki nowatorskiej metodzie znowu może słyszeć muzykę. Niestety, jego przygoda w AC/DC to już raczej przeszłośćzostał z grupy zwolniony, a jego miejsce tymczasowo zajął Axl Rose.

Nawet jeśli Brian Johnson nie wróci już na scenę u boku Angusa Younga, to w swojej karierze zrobił na tyle dużo, że z czystym sumieniem może oddać się emeryturze. Tym bardziej, że dawno przekroczył wyjątkowo wysoki w światowej skali, australijski wiek emerytalny. 5 października 2017 roku Brian skończył 70 lat! Z tej okazji sprawdźmy naszą wiedzę o jednym z najbardziej charakterystycznych wokalistów w historii rocka. 

Jak dobrze znasz Briana Johnsona z AC/DC?
Rozwiąż quiz

W którym kraju urodził się Brian?

Jak dobrze znasz Briana Johnsona z AC/DC?

W którym kraju urodził się Brian?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.