Jak dzieciaki reagują na muzykę Metalliki?

Aleksandra Degórska
09.09.2016 13:58
Jak dzieciaki reagują na muzykę Metalliki? Fot. kadr z wideo

Zastanawialiście się, czy maluchy lubią thrashmetalową grupę? Mamy na to odpowiedź!

W urwisach drzemią szatańskie siły - to już niejednokrotnie udowodniliśmy pokazując chociażby dzieciaki, które demolują dom grając Slipknota. Niedaleko pada jabłko od jabłoni i skoro rodzice słuchają takich ostrych dźwięków to nic dziwnego, że również szkraby sięgają po tego typu muzykę.

Jednak nie wszyscy rodzice puszczają Rammsteina na dobranoc swoim pociechom. Spore grono brzdąców może ma w sobie szatana, ale za bardzo nie wie, o co chodzi w muzyce metalowej i wybiera łagodniejsze brzmienia jako akompaniament do odrabiania matematyki.

Trzeba zatem takie brzdące sprowadzić na właściwą drogę i zaprezentować im naprawdę dobrą muzykę. Postanowiono zebrać grono takich urwisów i pokazać im klip do najnowszego singla Metalliki „Hardwired”.

Dzieciaki różnie zareagowały na ostre riffy - niektóre się krzywią i pytają, kiedy ktoś w końcu zacznie śpiewać, inne zaczynają łupać głową i chcą kupić ten utwór. Padają również komentarze, że ci kolesie są dzicy i kto w ogóle słucha takiej muzyki. No cóż można jedynie mieć nadzieję, że z wiekiem dorosną do takich brzmień i docenią grupę Metallica:

Jak się w drugiej części nagrania okazało większość dzieciaków skądś kojarzy nazwę zespołu, ale za bardzo nie są w temacie. Tylko dwie osoby wiedzą, z jakim stylem muzycznym w ogóle mają do czynienia. Część posłuchałaby jeszcze raz tego numeru, inni twierdzą, że taka muzyka nie ma w ogóle sensu. Jak widać zdania są bardzo podzielone.

Dzieciaki porównały zdjęcia muzyków z przeszłości z obecnym wizerunkiem i ponoć tacy staruszkowie nie wyglądają na dziadków, którzy grają metal. Urwisy posłuchały również innych numerów i jeden z nich porównał riff gitarowy w numerze „One” do wystrzałów broni. Całe szczęście numer „Enter Sandman” kojarzyli już prawie wszyscy.

Doświadczenie, inność, zwariowane teksty - to są cechy, które według nich spowodowały, że Metallica jest tyle lat na scenie. Trudno się z tym nie zgodzić. Miejmy nadzieję, że szkraby mimo wszystko przekonają się do kapeli i sięgnął po nowy krążek „Hardwired…To Self-Destruct”, który pojawi się 18 listopada 2016 roku. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.