Metallica udostępniła klip do „Hardwired”

Aleksandra Degórska
19.08.2016 07:48
Metallica udostępniła klip do „Hardwired” Fot. kadr z wideo

Koniec czekania! Zespół udostępnił nowy utwór zapowiadający 10. studyjny krążek.

Co rusz pojawiały się kolejne informacje dotyczące następcy „Death Magnetic” z 2008 roku. Jeszcze w marcu 2015 roku Lars Ulrich stwierdził, że formacja ma 20 gotowych utworów. Natomiast w październiku 2015, Metallica udostępniła film ze studia nagraniowego potwierdzając, że rozpoczęła pracę.

W 2016 roku James Hetfield w jednym z wywiadów przyznał, że utwory są na etapie miksowania i premiera krążka odbędzie się jesienią. Niemiecki dziennik „Bild” doniósł, że krążek ukaże się 14 października 2016 roku. Wytwórnia Universal jednak nie potwierdziła tych informacji.

Fani tymczasem się niecierpliwili, bo ile można czekać na nowy album zespołu? W końcu Metallica postanowiła skrócić mękę swoich wielbicieli i poinformowała, że najnowszy studyjny album będzie nosić tytuł „Hardwired…To Self-Destruct” i ukaże się 18 listopada 2016 roku. Co więcej wydawnictwo to będzie składać się aż z dwóch krążków. Za produkcję materiału odpowiedzialny jest Greg Fidelman.

Kapela udostępniła pierwszy singiel z nadchodzącego albumu. Zobaczcie, jak prezentuje się teledysk do utworu „Hardwired”:

Krążek można już zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie Metalliki. Do wyboru są wersje na CD, winylu, wersja elektroniczna, jak również wydanie deluxe.

Jakie utwory znajdą się na „Hardwired…To Self-Destruct”?

Tracklista:

CD1:

 1. Hardwired
 2. Atlas, Rise!
 3. Now That We're Dead
 4. Moth Into Flame
 5. Am I Savage?
 6. Halo On Fire

CD 2:

 1. Confusion
 2. Dream No More
 3. ManUNkind
 4. Here Comes Revenge
 5. Murder One
 6. Spit Out The Bone

Tak natomiast prezentuje się okładka tego wydawnictwa:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Metallica kazała czekać fanom aż 8 lat na nowe nagrania. Lars Ulrich przyznał, że nie mógł się doczekać momentu, gdy w końcu zespół podzieli się ze swoimi fanami nową muzyką:

Szaleliśmy w studiu z Gregiem od czasu do czasu przez 18 miesięcy. Znowu uruchomiliśmy silniki kreatywności. Dzielenie się nową muzyką, atakowanie nią was prosto w twarz i wszystko co jest z tym związane - to właśnie kochamy robić najbardziej.

Jak oceniacie nowy utwór Metalliki?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.