Jak odmówiono Judas Priest miejsca w Rock And Roll Hall Of Fame? Rob Halford ujawnił list

Maciej Koprowicz
18.12.2017 12:44
Jak odmówiono Judas Priest miejsca w Rock And Roll Hall Of Fame? Rob Halford ujawnił list Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Dla wielu fanów metalu nieprzyjęcie „Judaszy” do muzycznego panteonu jest ogromnym rozczarowaniem, ale lider zespołu nie traci nadziei.

Nominacje do Rock And Roll Hall Of Fame co roku wywołują ogromne emocje w środowisku muzycznym. Umieszczenie w rockowej galerii sławy to dla artysty ogromny honor – niektórzy uważają je za muzyczny odpowiednik otrzymania Oscara.

Szansę na włączenie do Hall Of Fame w 2018 roku miało 19 wykonawców, w tym Judas Priest, który 13 czerwca 2018 zagra w Spodku w Katowicach. Dla metalowców pierwsza w ich karierze nominacja była ważnym wydarzeniem – wokalista Rob Halford gorąco zachęcał do głosowania na swój zespół. Choć twórcy „Breaking The Law” w głosowaniu internautów zajęli 5. miejsce, nie przełożyło się to na głosy innych elektorów Hall Of Fame.

Podczas wywiadu na antenie stacji radiowej 100.7 KSLX w Phoenix Halford podzielił się z fanami treścią listu, jaki otrzymał Judas Priest od kapituły Hall Of Fame.

Dziękujemy, że przyjęliście naszą nominację do włączenia w poczet Rock And Roll Hall Of Fame. Chociaż w tym roku nie zdobyliście wystarczającej do włączenia liczby głosów, jesteście częścią ścisłej grupy nominowanych do Hall Of Fame.

Artyści często są nominowani kilka razy, zanim zostają włączeni do galerii sławy. Na przykład Black Sabbath otrzymał 8 nominacji, Patti Smith 7, Solomon Burke 9, a Beastie Boys i The Yardbirds byli nominowani 3 razy.

Jeśli będziecie grali trasę, lub po prostu podróżowali nieopodal, proszę, odwiedźcie nasze muzeum w Cleveland w stanie Ohio. Nasze sześć pięter wystawy opowiada historię rock’n’rolla i pokazuje, jak zmienił świat. Jesteście częścią historii i cieszymy się, mogąc się tym z Wami dzielić.

Jeszcze raz gratulujemy nominacji.

Greg Harris, prezydent i dyrektor generalny Rock And Roll Hall Of Fame.

Choć prezenter radia ironizował, że zespół dostał „groupon do Rock And Roll Hall Of Fame”, Rob Halford nie czuje się zasmucony wynikami głosowania. Wciąż ma nadzieję na włączenie swojej grupy do galerii w przyszłości.

Myślę, że zasługujemy na to. Włożyliśmy w to 10 tysięcy godzin naszego życia albo więcej. Ponad wszystko czujemy jednak, że muzyka heavymetalowa zasługuje na więcej miejsca na półkach Rock And Roll Hall Of Fame. Ale jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni samą nominacją.

Ceremonia przyjęcia w poczet Rock And Roll Hall Of Fame nowych członków odbędzie się 14 lutego 2018. Tym razem uhonorowani zostaną Dire Straits, Bon Jovi, The Moody Blues, The Cars, Nina Simone i Sister Rosetta Tharpe.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.