Jan Borysewicz o transpłciowym wnuku: "takich decyzji nie powinno się blokować"

29.09.2022 12:27
Jan Borysewicz o transpłciowym wnuku: "takich decyzji nie powinno się blokować" Fot. VIPHOTO/East News

Gitarzysta Lady Pank wsparł niedawno publicznie swojego transpłciowego wnuka, opowiadając o tym, jak zareagował na wieść o jego decyzji.

Jan Borysewicz o operacji korekcji płci swojego wnuka: Dlaczego człowiek ma się męczyć w obcej skórze?

28 września 2022 roku na półkach sklepowych ukazała się książka "Mniej obcy", która jest zapisem rozmów Jana Borysewicza z Marcinem Prokopem. Wywiad-rzeka zawiera mnóstwo wspomnień o karierze, działalności artystycznej i realiach polskiej branży rozrywkowej, ale nie zabrakło w nim również miejsca dla rozmów o rodzinie gitarzysty Lady Pank.

Polecamy

Muzyk wyjaśnił, że jeden z jego wnuków przeszedł proces korekty płci. Dorosły już Aleks zniósł całą sytuację bardzo dzielnie, a jego dziadek i reszta rodziny wspierała chłopaka w trudnych momentach. Jak opowiedział Borysewicz: 

Uważam, że jeżeli ktoś ma silne pragnienie, żeby uzgodnić płeć, to znaczy, że tego realnie potrzebuje, to naturalne. Dlaczego człowiek ma się męczyć w obcej skórze? Śmieję się tylko czasami, że jeszcze niedawno, gdy Aleks dzwonił, to wyświetlało mi się imię, pod którym wcześniej go znaliśmy, bo nie zmieniałem opisu w telefonie. Dopiero niedawno Aleks przyjechał do mnie na koncert i wypiliśmy później po drinku.

Borysewicz później wyjaśnił, że łatwo było zauważyć poczucie ulgi i wolności, kiedy Aleks przeszedł korektę:

Widziałem przez lata, że nie był zbyt szczęśliwym człowiekiem, ale kiedy spotkałem go po korekcie płci, nagle jakby ktoś z tej osoby zdjął wielki ciężar.

Polecamy

Następnie gitarzysta Lady Pank dodał bardzo ważne słowa:

Uważam, że takich decyzji nie powinno się blokować, ale strasznie dużo ludzi jest niewyedukowanych i to jeszcze zajmie lata, żeby większość dorosła do pewnych spraw.

Mądry człowiek

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, książka "Mniej obcy" Prokopa i Borysewicza zadebiutowała 28 września 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.