Jeden z największych metalowych festiwali na świecie wyprzedał się w 21 godzin rok przed jego rozpoczęciem

06.08.2019 14:14
Wacken Open Air|undefined Fot. Antyradio.pl/Romana Makówka

31. edycja Wacken Open Air, która rozpocznie się dopiero 30 lipca 2020 roku została wyprzedana w 21 godzin.

Wacken Open Air to jeden z największych na świecie metalowych festiwali. Impreza odbywa się regularnie od 1990 roku. 3 sierpnia zakończyła się tegoroczna jubileuszowa 30. edycja wydarzenia. Chwilę później wystartowała przedsprzedaż biletów na festiwal, który odbędzie się w Niemczech za rok. Wejściówki zniknęły w zawrotnym tempie. 

Wacken Open Air 2020: Festiwal wyprzedał się w dobę

21 godzin. Tyle potrzebowali fani Wacken Open Air na wykupienie wszystkich biletów na imprezę, która wystartuje dopiero za rok. 31. edycję festiwalu zaplanowano na 30 lipca 2020 roku, a wydarzenie ma trwać do 1 sierpnia. Tuż po zakończeniu tegorocznego Wacken Open Air, 5 sierpnia na stronie pojawiła się możliwość zakupu biletów na koncerty w przedsprzedaży. 75 tysięcy wejściówek wyprzedało się w niecałą dobę, a karnety zakupili festiwalowicze z 83 krajów.

Przeczytaj także

Założyciel festiwalu, Thomas Jensen nie kryje podekscytowania tak dużym zainteresowaniem wydarzeniem.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi tym, że bilety na Wacken Open Air 2020 znów wyprzedały się w tak krótkim czasie. Ogromny sukces tegorocznej edycji i ogłoszenie pierwszych zespołów na przyszły rok najwyraźniej przekonało naszych fanów do tego, że można nam zaufać. Jesteśmy niezmiernie za to wdzięczni. Myślę, że w dużej mierze przeważyło tutaj 50-lecie Judas Priest, które Rob Halford będzie świętował właśnie na Wacken.

Organizatorzy podkreślają, żeby nie kupować biletów na wydarzenie od osób trzecich. Wejściówki z podejrzanych źródeł mogą być nieprawdziwe i nie będą respektowane przy wejściu na festiwal.

W sieci pojawiły się już pierwsze informacje o lineupie Wacken Open Air w 2020 roku. Na festiwalu wystąpią Judas Priest, Amon Amarth, Mercyful Fate, At The Gates, Venom, Hypocrisy, Sodom, Death Angel, Sick Of It All, Nervosa i Cemican.

Zobacz też: Saxon, giganci metalu, zagrali na Wacken Open Air 2019 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.