Saxon, giganci metalu, zagrali na Wacken Open Air 2019

05.08.2019 18:13
Saxon|undefined Fot. Tomasz Makówka / Antyradio.pl

Saxon pokazał, że brytyjski heavy metal się nie starzeje. Weterani gatunku zagrali epicki koncert na Wacken Open Air 2019.

Za nami 30. edycja legendarnego festiwalu Wacken Open Air. Największy metalowy festiwal odbył się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Przedsprzedaż 75 000 biletów festiwalowych zakończyła się w ubiegłym roku po zaledwie 4 dniach.

 Na imprezie zagrali m.in. grupy Rose Tattoo, Skyline, Doro i Gus G., Testament, Airbourne, Bullet for My Valentine, Hammerfall, Battle Beast, Kvelertak, Sabaton oraz Slayer.

Wacken Open Air 2019: Saxon

Saxon świętuje obchody 40-lecie zespołu. Ich jubileusz zbiegł się z 30. rocznicą powstania festiwalu Wacken Open Air. Szanowni jubilaci wielokrotnie gościli na niemieckim festiwalu, więc w tak ważnym momencie nie mogło ich również zabraknąć.

Saxon w niezmiennym od kilkunastu lat składzie – Biff Byford, Doug Scarratt, Nigel Glockler, Paul Quinn i Timothy Carter zaprezentował się w formie, która może inspirować wielu młodszych twórców heavy metalu. Ich najnowszy album "Thunderbolt", to kolejna płyta z bezwstydnym heavy metalem, która udowodnia, że Saxon wciąż jest metalową maszyną, z którą trzeba się liczyć.

Przeczytaj także

Koncertowa setlista łączyła zarówno stare i nowe piosenki grupy a każda z pozycji witana była ogromnym rykiem tłumu. Z okazji jubileuszu festiwalu Wacken open Air oraz obchodów własnego święta, zespół zaprezentował również specjalnie stworzoną scenografię oraz spektakularne wizualizacje, które idealnie dopełniały gigantyczną setlistę.

Koncert grupy był jednym z najbardziej oczekiwanych występów tegorocznej edycji festiwalu.

 
Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Motorcycle Man
 2. Battering Ram
 3. Wheels of Steel
 4. Strong Arm of the Law
 5. Denim and Leather
 6. Thunderbolt
 7. Backs to the Wall
 8. They Played Rock and Roll
 9. The Eagle Has Landed
 10. Battalions of Steel
 11. Dogs of War
 12. Solid Ball of Rock
 13. And the Bands Played On
 14. To Hell and Back Again
 15. Power and the Glory
 16. Heavy Metal Thunder
 17. Crusader
 18. 747 (Strangers in the Night)
 19. Princess of the Night

Wacken Open Air 2020

W przyszłym roku na kilku scenach wystąpią Judas Priest, Amon Amarth, Mercyful Fate, At the Gates, Venom, Hypocrisy, Sodom, Death Angel, Sick of It All, Beast in Black, Nervosa, Cemican.

Fani festiwalu już zdecydowali się na zakup biletów, które można dostać od 229 euro na stronie metaltix.com. Przedsprzedaż biletów na Wacken Open Air 2020 rozpoczęła się 4 sierpnia i w ciągu doby sprzedano 45.000 wejściówek. 

Tematem przewodnim Wacken Open Air 2020 będzie kultura Majów i Azteków. Organizatorzy zapowiedzieli moc specjalnych atrakcji: specjalne jedzenie, powiązane programy, omawianie zabytków i spotkania z muzyką. 

Zobacz również: Judas Priest headlinerem Wacken Open Air 2020

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.