Jelonek nagrał piosenkę z Piotrem Fronczewskim. Jak brzmi nowy singiel artysty?

16.10.2019 13:47
Jelonek |undefined Fot. . Przemyslaw Fiszer/East News

Najnowsza płyta Jelonka pojawi się już niebawem. Muzyk zaprezentował singiel promujący nadchodzące wydawnictwo.

Jelonek chciał uhonorować Stanisława Moniuszkę. Artysta przyznał, że 2019 rok należy właśnie do tego wybitnego kompozytora. Muzyk, jak sam przyznaje, postanowił "popastwić się" i pochylić się nad legendarną i ponadczasową "Arią Skołuby". Okazuje się, że Jelonek przez długi czas szukał odpowiedniego głosu, który mógłby pojawić się na nagraniu. Jak sam przyznaje, kiedy wróciły do niego wspomnienia z dzieciństwa z czasów "Akademii Pana Kleksa", Franka Kimono czy Piotrusia Pana z Kabaretu Olgi Lipińskiej, wiedział, z kim chce rozpocząć współpracę. Padło na Piotra Fronczewskiego.

Jelonek nagrał piosenkę z Piotrem Fronczewskim. Jak brzmi nowy singiel artysty?

16 października 2019 zaprezentował okładkę, tracklistę i pierwszego singla z nadchodzącej płyty. Najnowsza piosenka jest interpretacją "Arii Skołuby" z opery 'Straszny Dwóch" Stanisława Moniuszki/libretto Jan Chęciński. Partię Skołuby wykonał Piotr Fronczewski.

Przeczytaj także

W nagraniach płyty wzięli udział Piotr Fronczewski, Michał "Jelonek" Jelonek, Dariusz "Daray" Brzozowski, Robert Fijałkowski, Mariusz "Maniek" Andraszek i Andrzej Karp. Album "Classical Massacre" będzie zawierał interpretacje dzieł muzyki klasycznej, z naciskiem na utwory polskie takich kompozytorów jak Grażyna Bacewicz, Ignacy Paderewski czy Fryderyk Chopin. Kiedy ukaże się najnowsza płyta Jelonka? Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 15 listopada 2019 roku.

Zobacz także: Kiedy jako jedyny umiesz się bawić na koncercie Jelonka

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.