Jim Root: Slipknot musi szybko wydać nowy album

Marcin Krzysztof Wodynski
05.05.2015 13:21
Jim Root: Slipknot musi szybko wydać nowy album Fot. facebook.com/slipknot

Gitarzysta zespołu uważa, że jeśli Slipknot nie zacznie wkrótce nagrywać kolejnej płyty, to może ona w ogóle nie powstać...

Najnowszy album Slipknot „.5: The Gray Chapter” ukazał się 21 listopada 2014 roku. Jim Root ogłosił, że już rozpoczął pisanie utworów na kolejny krążek. Według niego zespół musi wykorzystać sukces ostatniej płyty i szybko zacząć nagrywać.

Osiągnęliśmy szczyt formy i nie możemy tego zmarnować. Nie mieliśmy okazji nagrać dwóch albumów, jednego po drugim, od czasów naszego debiutu i „Iowa”. Jeśli teraz zrobimy sobie przerwę, to nie wiadomo czy każdy z nas nie zajmie się własnym projektem. Możemy uznać, że coś jest dla nas ważniejsze. Zawsze staram się przygotować na najgorsze.

Dla Roota Slipknot jest priorytetem. W 2013 został wyrzucony ze Stone Sour, ponieważ wycofał się z trasy koncertowej zespołu i zaczął pisać materiał na „.5: The Gray Chapter”. Muzyk uważa, że koledzy z zespołu powinni byli zaakceptować to, że Slipknot jest dla niego ważniejszy.

Kiedy zajmujesz się tak dużym projektem to przesłania ci on wszystko. Zastanawiasz się wtedy czy to musi się tak odbywać, skoro jedyną ważną rzeczą jest kolejny album Slipknot. Do codziennych spraw można wrócić później.

Slipknot promuje obecnie swój ostatni album. Jest w trasie koncertowej, w trakcie której przyjedzie do Polski. Przygotowuje też nowy teledysk. Zespół poszukuje obecnie fanek, które chciałyby wystąpić w jego nowym wideo. Nie wiadomo jeszcze, do jakiego utworu kręcony będzie klip.

Corey Taylor umiejętnie łączy bycie wokalistą Slipknot ze swoimi pobocznymi projektami. Wkrótce wyda trzecią książkę oraz płytę z zespołem Teenage Time Killers.

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.