Johnny Depp i Alice Cooper grają The Who

Magda Słomka
28.08.2015 12:06
Johnny Depp i Alice Cooper grają The Who Fot. kadr z wideo

„My Generation” to kolejny utwór, który pojawi się na debiutanckiej płycie grupy Hollywood Vampires. Posłuchajcie nowego kawałka supergrupy!

Premiera pierwszego krążka „Wamipirów” zapowiedziana jest na 11 września 2015 roku. Muzycy stale podsycają apetyt fanów i po kolei ujawniają poszczególne kawałki z albumu. Były już covery The Beatles, Pink Floyd, Spirit i autorski „My Dead Drunk Friend”. Czas na przeróbkę utworu „My Generation” zespołu The Who...

Na „Hollywoodzkiej” wersji utworu z lat 60. możemy usłyszeć wokal Alice Coopera, gitary Johnny’ego Deppa i Tommy’ego Henriksena, bas Bruce’a Witkina i perkusję Zaka Starkeya, który koncertował z The Who.

W latach 70. „hollywoodzkimi wampirami″ nazywano największych pijaków baru Rainbow w Los Angeles, czyli m.in. Johna Lennona, Ringo Starra, Keitha Moona oraz samego Coopera. Muzyk tak wspomina tamte czasy...

To były idealne lata. Był mały pokoik w Rainbow, zarezerwowany tylko dla nas. W klubie byłem ja, Keith Moon, Ringo Starr, Micky Dolenz, Harry Nilsson i wielu innych. To był jeden wielki tłum. Te same osoby każdej nocy. Co jakiś czas wpadał też John Lennon czy Keith Emerson, którzy byli honorowymi gośćmi Hollywood Vampires. Nadal w Rainbow jest plakietka z napisem „Legowisko Hollywood Vampires”.

Wśród obecnych członków supergrupy są m.in. Paul McCartney z The Beatles, Dave Grohl z Foo Fighters, Perry Farrell z Jane’s Addiction, Brian Johnson z AC/DC, Robbie Krieger z The Doors, Slash, Zak Starkey z The Who, Joe Walsch z Eagles, Kip Winger z Winger czy sir Christopher Lee (który brał udział w nagraniach na krótko przed śmiercią).

Tracklista:

 1. The Last Vampire
 2. Raise The Dead
 3. My Generation
 4. Whole Lotta Love
 5. I Got A Line On You
 6. Five To One/Break On Through
 7. One/Jump Into The Fire
 8. Come And Get It
 9. Jeepster
 10. Cold Turkey
 11. Manic Depression 
 12. Itchycoo Park 
 13. School's Out/Another Brick In The Wall Pt. 2
 14. My Dead Drunk Friends

Podoba Wam się cover kawałka The Who?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.