Kaiser Chiefs powraca z nowym brzmieniem. Czy singiel "How 2 dance" spodoba się fanom?

04.11.2022 12:16
Kaiser Chiefs Fot. materiały prasowe

Kaiser Chiefs podzielił się nowym singlem, który może zaskoczyć fanów zespołu.

Kaiser Chiefs powraca! Zespół zaprezentował najnowszy singiel zatytułowany "How 2 dance". Utwór wyprodukował Amir Amor, odpowiedzialny za hity m.in. Eda Sheerana, Charli XCX czy Rudimentalu. Jak brzmi ich najnowsza piosenka?

Polecamy

Kaiser Chiefs powraca z nowym singlem. Czy "How 2 dance" spodoba się fanom?

Pomimo ośmiu wydanych albumów, w obliczu pandemii Kaiser Chiefs musieli się poważnie zastanowić, jak przetrwać jako zespół bez możliwości grania koncertów, oraz czym w ogóle jest muzyka w erze technologii i TikToka.

Uciekając od utartych schematów, zespół podjął współpracę z wziętymi producentami Amirem Amorem i Lewisem Thompsonem (David Guetta, Becky Hill) oraz Nile’em Rodgersem (Chic, David Bowie, Madonna, Daft Punk), aby stworzyć świeże brzmienie, które jednocześnie pozwala Kaiser Chiefs pozostać sobą i wypuszczać kolejne hity.

Polecamy

Tak więc teraz, po prawie dwudziestu latach na rynku, z wieloma przebojami i sukcesami sprzedażowymi na koncie, Kaiser Chiefs powraca z singlem "How 2 Dance".

 

Jak mówi wokalista Ricky Wilson:

Zależało nam na tym, żeby stworzyć piosenkę, która łączyłaby wszystko to, co próbowaliśmy osiągnąć na ostatnich trzech płytach. Wezwanie do działania z “Education and War”, imprezową atmosferę ze “Stay Together” i klasyczne brzmienie Kaiser Chiefs z “Duck”. Kto wie, czy się nam to udało, ale właśnie w tym tkwi piękno bycia w zespole, który ma szansę rozwijać się i wydawać takie płyty, na jakie ma ochotę, bez większej ingerencji z zewnątrz. Po raz pierwszy od dłuższego czasu połączyliśmy siły z dwoma gościami, którzy jako pierwsi wzięli nas do swojej wytwórni. Obserwowali nasz rozwój, widzieli nasze wzloty i upadki, i w wielu aspektach rozumieją nas lepiej niż my sami.

Jak wyznał frontman, "How 2 Dance" to piosenka o odpuszczaniu, nieprzejmowaniu się tym, co myślą inni, oraz o celebrowaniu faktu, że możesz zajść całkiem daleko nie robiąc koniecznie tego, czego oczekuje reszta świata. 

Jak na razie zespół nie zdradził, kiedy otrzymamy nowy, studyjny album.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.