Kasabian wydał nowy singiel "The Wall": "Na początku to była piosenka o kacu"

03.08.2022 15:42
Kasabian Fot. materiały prasowe Sony Music Polska

Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy singiel Kasabian, który niebawem wyda kolejny, studyjny album.

Kilka dni przed premierą albumu "The Alchemist’s Euphoria", który ukaże się już 12 sierpnia, Kasabian wydaje swój nowy utwór "The Wall".

Polecamy

Kasabian wydał nowy singiel "The Wall": "Na początku to była piosenka o kacu"

Dźwiękowo inspirowany kosmosem, skąpany w świetle gwiazd, napędzany pianinem kawałek jest czwartą udostępnioną piosenką z nowego albumu. Został napisany przez Serge’a Pizzorno i wyprodukowany przez Serge’a i Frasera T Smitha. Miksem zajął się Spike Stent. Serge tak wypowiada się na temat "The Wall":

Utwór "The Wall" został napisany prawdopodobnie rok temu, może nawet dawniej. Początkowo była to piosenka o kacu, więc zaczęło się to trochę jak żart, ale już nim nie jest. To dziwne - zaczynasz w jednym miejscu w swojej głowie i kończysz w zupełnie innym. Czytasz to ponownie i mówisz: "Wiecie co, właściwie to nie…". To idealnie pasuje do tego albumu. Uderzasz w ścianę, ale znów się podnosisz.

Posłuchajcie, jak brzmi piosenka "The Wall" zapowiadająca nowy album Kasabian:

Polecamy

Serge dodaje:

Jedną rzeczą w tej płycie, którą czuję w przeciwieństwie do poprzednich, jest to, że jest zdecydowanie bardziej spójna. Usłyszenie jej jako całości podczas masteringu było piękną chwilą. Myślę, że prezentuje się dobrze na tle poprzednich albumów… Siedmiu Wspaniałych.

Kasabian po raz pierwszy wykonał publicznie "The Wall" w ramach relacji BBC z finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet.

W skład zespołu wchodzą Serge Pizzorno, basista Chris Edwards, perkusista Ian Matthews i gitarzysta Tim Carter. Znani ze swoich niesamowitych występów na żywo, Kasabian zapowiedzieli serię koncertów w Wielkiej Brytanii tej zimy, w tym show w londyńskim Alexandra Palace 29 października.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.