Kazik miał współpracować z rapowym duetem PRO8L3M. Dlaczego pomysłu nie zrealizowano?

26.11.2020 12:13
Kazik Staszewski Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Kazik Staszewski miał podjąć współpracę z rapowym duetem PRO8L3M. Wspólna muzyka jednak nie powstała, dlaczego tak się stało?

Kazik Staszewski, choć najbardziej znany ze swojego rockowego repertuaru, często zahacza w twórczości o inne gatunki. Muzyk miał nagrać wspólny kawałek z rapowym duetem PRO8L3M, który bije w Polsce rekordy popularności. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?

Kazik miał nagrywać z duetem PRO8L3M

Lider grupy Kult pojawił się w programie Bartosza Boruciaka. Głównym tematem rozmowy, której w całości możecie posłuchać na YouTubie, była solowa płyta Staszewskiego "Zaraza". Jednak przy okazji rozmowy o twórczości Kazika, słuchacze mogli dowiedzieć się co nieco na temat niedoszłej współpracy artysty z duetem PRO8L3M.

Kazik na płycie PRO8L3M? Dlaczego nie doszło do współpracy

Rapowy duet PRO8L3M nagrał niedawno album "Art Brut2", który w dużej mierze nawiązuje do nostalgii słuchaczy. Na płycie pojawili się goście tacy jak Majka Jeżowska czy zespół Wanda i Banda. W utworach można znaleźć też fragment hitu "W domach z betonu" Martyny Jakubowicz. Kult i Kazik to także kawał historii polskiej muzyki, daltego nie dziwi fakt, że Staszewskiemu proponowano udział w nagraniach.

W zeszłe wakacje dostałem propozycję od grupy PRO8L3M, żeby coś tam z nimi wykonać. Nie wiedziałem co to za kapela. Nie miałem pojęcia. Wlazłem do internetu, okazało się, że to goście, którzy sprzedają hale wielkości Torwaru. Teraz już wiem. Słuchałem ich muzyki, to bardzo trance’owe, mocno psychodeliczne granie – miodzio.

Kazik przyznał również, że nie wyrabia się ze śledzeniem wszystkiego, co powstaje na polskim muzycznym podwórku. Zaznaczył, że czasem nie zna wykonawców, którzy w sieci jednego dnia są w stanie osiągnąć miliony wyświetleń. Jednak mimo zachwytu Staszewskiego nad kompozycjami PRO8L3Mu, do współpracy nie doszło.

Polecamy

Całego wywiadu możecie posłuchać poniżej:

Dlaczego tak się stało? Sytuację wyjaśnił Steez z PRO8L3Mu, który również udzielił wywiadu Bartoszowi Boruciakowi. Przyczyna była prosta i częsta w kręgach gwiazd muzyki. Artystów dopadł brak czasu.

Trochę nam się skurczył czas. Oczywiście byliśmy gotowi podjąć rękawicę, skoro była to nasza propozycja, ale nie było wystarczająco dużo czasu. Kazik w pewnym momencie był bardzo zajęty jakimiś sprawami, a my rzeczywiście daliśmy bardzo wąskie okno, żeby zrobić coś wspólnie.

Jednak sprawa współpracy raperów i Kazika nie jest zamknięta. Obie strony wyglądają na zainteresowane i otwarte na wspólny projekt.

Cały wywiad ze Steezem dostępny tutaj:

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.