Kazik zaprezentował nowy klip do utworu "Noże i pistolety". Znowu wywoła aferę?

09.06.2020 12:26
Kazik Staszewski|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Kazik Staszewski zaprezentował kolejny klip ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej "Zaraza". Tym razem muzyk promuje utwór "Noże i pistolety".

Kazik Staszewski powrócił ze swoim długo wyczekiwanym przez fanów solowym materiałem z wielkim przytupem. Afera, która wytworzyła się wokół pierwszego singla artysty zapowiadającego krążek, na zawsze została wpisana w historię polskiej muzyki rockowej, a utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" w wielu kręgach uzyskał już status protest songu.

Kazik zaprezentował klip do utworu "Noże i pistolety"

"Zaraza" ukazała się 5 czerwca 2020 roku pod barwami S.P. Records. Zanim jednak płyta trafiła do sklepów uzyskała status złotej. Wśród utworów, które znalazły się na krążku znajdziemy między innymi kawałek "Noże i pistolety".

Przeczytaj także

To własnie on został wybrany jako kolejny, do którego nakręcono teledysk. Klip podobnie jak poprzedni jest minimalistyczny i brak w nim fabularyzowanych scen czy obrazkowej historii. Wideo przedstawia wyłącznie muzyków na scenie i publikę, która niepewnie bawi się podczas koncertu wyposażona w maski ochronne.

Utwór najprawdopodobniej nie wywoła kolejnej tak głośnej afery jak poprzedni singiel. Nie oznacza to jednak, że nie brakuje w nim mocnych treści. Kompozycja opowiada o buncie, wyjściu na ulicę i rewolucji, która jest nieunikniona, jeśli sytuacja w kraju się nie polepszy. W teście Kazik nazywa władzę "prostytutką" i przestrzega o konsekwencjach biedy.

Wojsko i policja; wyczuwam w ludziach wielki gniew
Nie ma już pieniędzy a jeść się przecież zawsze chce
Handel jest wymienny gdy tylko ręka rękę rwie
Płoną barykady tłum dobrze wie czego chce

Za scenariusz i reżyserię nagrania odpowiada Wojtek Jabłoński oraz Sławek Pietrzak. Produkcją zajęła się Ewelina Szczepanik oraz Daria Sameluk. Autorem słów jest oczywiście Kazik Staszewski. Muzykę skomponował wraz z Wojtkiem Jabłońskim, a na instrumentach klawiszowych słyszymy Kondrada Wantrycha.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.