Kerry King: Młode zespoły nie inspirują kolejnych pokoleń

Robert Skowronski
28.09.2015 09:35
Kerry King: Młode zespoły nie inspirują kolejnych pokoleń Fot. REPORTER/East News

Kto jest inspiracją dla kolejnych pokoleń muzyków? Świeża krew na scenie, czy też raczej starzy wyjadacze z minionych dekad? Zdaniem Kerry'ego Kinga młode zespoły nie mają tej siły co doświadczeni artyści.

Gitarzysta Slayera dorastał na muzyce takich grup, jak: Iron Maiden, Judas Priest, Deep Purple i Black Sabbath. Dźwięki tworzone przez tych artystów dały jemu, jak i Jeffowi Hannemanowi, motywację do tego, aby samemu spróbować sił w graniu muzyki. Zdaniem Kerry'ego Kinga młode, odnoszące sukcesy zespoły nie mają już tej siły sprawczej:

Byliśmy na festiwalu w Ameryce Południowej i oglądaliśmy to co się działo na scenie. Patrzyłem na jeden z zespołów i powiedziałem do Gary'ego Holta, że gdybym był dzieciakiem, a to by byli moi bohaterowie, to nigdy nie zabrałbym się za granie na instrumencie.

Skąd taki drastyczny osąd? Co sprawia, że młodzi adepci metalu nie są dla gitarzysty Slayera żadnym autorytetem, który jest w stanie poruszyć w człowieku odpowiednie struny i zachęcić go do założenia kapeli?

Nie wzbudzili we mnie chęci bycia nimi, tego brakuje we współczesnej muzyce jako takiej. Nie ma w niej tego nastroju. Ci muzycy wyglądają, jakby byli zwykłymi technicznymi. Sprawiają wrażenie, że są na scenie tylko po to, żeby zrobić próbę - to mnie w żaden sposób nie inspiruje do tego, żebym chciał grać na gitarze.

Muzyk wspomina takie nazwiska, jak Ted Nugent, Eddie Van Halen i Randy Rhoads. Uważa, że ci artyści mogli służyć jako przykład, mogli występować w roli idoli. Dzisiejsze kapele są dla Kinga tylko chwilową modą. Szybko przemijają, przez co nie są w stanie być długotrwałą inspiracją dla kolejnych pokoleń.

Wszystkie te słowa Kerry'ego Kinga tłumaczyłyby jego wcześniejszą wypowiedź na temat zespołu Ghost. Gitarzysta w swoich muzyczno-społecznych komentarzach stwierdził niedawno również to, że nie jest przekonany co do pomysłu wydawania przez Metallikę nowej płyty. Przy tej okazji podzielił się także stwierdzeniem, że muzyka metalowa wciąż ma się dobrze, dzięki temu, że fani licznie przybywają na występy. Jego zdaniem to właśnie ten czynnik jest trafniejszym wyznacznikiem oddania słuchaczy niż ilość sprzedanych płyt.

Czy jakiś młody zespół stanowi dla Was inspirację?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.