Kerry King pracuje nad solowym materiałem: "Brzmi jak Slayer"

19.07.2022 16:59
Kerry King Fot. Kerry King/agestock/East News

Kerry King w końcu zabiera się za wydanie utworów, które odkładał do szuflady przez pandemię. Czego należy się spodziewać po tym krążku? No cóż, będzie brzmieć jak Slayer - tylko tyle i aż tyle!

Slayer zakończył swoją działalność w 2019 roku i można było się spodziewać, że muzycy nie spoczną na laurach. Kerry King już od jakiegoś czasu mówił, że ma sporo materiału, ale przez pandemię jego solowy projekt ciągle odkładany był na bok. Muzyk w wywiadzie dla Metal Hammera zdradził, że nowy materiał brzmi oczywiście jak Slayer i już niedługo usłyszymy nowy materiał.

Polecamy

Kerry King pracuje nad solowym materiałem: "Brzmi jak Slayer"

W wywiadzie Kerry King wyznał:

Znacie mnie, więc wiecie, jak to wszystko będzie brzmieć. Zagrałem jedną piosenkę kumplowi i powiedziałem: "Jeśli napisałem w ciągu ostatnich kilku lat coś, co brzmi jak Slayer, to jest właśnie to". Odpowiedział: "Brzmi to tak, że mogłoby pochodzić z dowolnej płyty Slayera".

Muzyk zdradził, że riff powstał przed koncertem Slayera, za kulisami. Kerry King szybko nagrał pomysł na telefon, żeby o nim nie zapomnieć. Zapewne na jego smartfonie znajdziemy sporo takich nagrań, które niedługo trafią na nowy album gitarzysty.

Kto będzie zaangażowany w solowy projekt Kerry'ego Kinga? Muzyk zdradził, że na nagraniach usłyszymy Paula Bostapha, byłego perkusistę Slayera. Nowe piosenki mają pojawić się już niebawem, trzymamy zatem kciuki, by Kerry King zmobilizował się w studiu nagraniowym. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.