Kiedy nowy album Metalliki? Lars Ulrich miażdży nadzieję fanów

16.09.2021 11:27
Kiedy nowy album Metalliki? Lars Ulrich miażdży nadzieję fanów Fot. Gonzales Photo/Lasse Lagoni/Photoshot/East News

Lars Ulrich nie chce dawać złudnych nadziei fanom Metalliki. Chociaż Kirk Hammett zapowiadał jakiś czas temu, że panowie mają mnóstwo materiału, to perkusista grupy zapowiedział jasno, że jest jeszcze "dużo za wcześnie", by mówić o nowym krążku.

Metallica - kiedy nowy album? Niestety nieprędko

Ulrich zdradził w styczniu 2021 roku, że proces nagrywania nowego albumu rusza się "w tempie lodowca". Niedawno pogadał z Eddiem Trunkiem w ramach programu Trunk Nation, gdzie zdradził, że chociaż grupa trochę przyspieszyła tempa, to jednak o nowym albumie jeszcze nie można mówić.

Polecamy

Jak czytamy w transkrypcji rozmowy (za Blabbermouth):

Jesteśmy na tej ścieżce. Nie wiem, czy mamy określony plan, ale powoli się zanurzamy w ten stan. Ale wiecie - staramy się być aktywni. Zagraliśmy parę koncertów, pojawiliśmy się u Stephena Colberta, u Jimmy'ego Kimmela. Teraz jest za wcześnie, żeby mówić o płycie, czy jakimś konkretnym planie. Jesteśmy podjarani możliwościami, czujemy się jakbyśmy byli znowu młodzi. To zwiastuje dobrą przyszłość.

Polecamy

James Hetfield był nieco bardziej optymistycznie nastawiony wobec przyszłości. Niedawno rozmawiał z dziennikarzami programu Town Hall na SiriusXM, gdzie wyznał, że napisał mnóstwo nowego materiału:

Nie chce brzmieć jak buc, bo wiem ile osób cierpi z powodu koronawirusa... Gdzie mieszkam, ludzie utrzymują się z usług. No i oczywiście muzyka to branża usługowa - wszystko ucierpiało. My jesteśmy zespołem koncertowym, zawsze byliśmy. Jak nie jesteś w trasie, to piszesz muzykę. Dlatego skoro nie jesteśmy w tracie, zacząłem pisać muzykę. Mam mnóstwo materiału. I wiem doskonale, że większość muzyków na świecie zrobiła to samo.

Znając życie nowy krążek Metalliki nadejdzie raczej później, niż prędzej.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.