Kirk Hammett jest zszokowany, że Metallica pozwoliła mu na nagranie solowego albumu

25.04.2022 14:47
Kirk Hammett jest zszokowany, że Metallica pozwoliła mu na nagranie solowego albumu Fot. Larry Marano/Shutterstock/Rex Features/East News

Kirk Hammett opowiedział również o tym, jak Metallica dorosła przez ostatnie 20 lat.

Kirk Hammett jest zdziwiony, że mógł nagrać solowy album

Metallica raczej nie słynie z tego, że jej członkowie pojawiają się gościnnie w produkcjach innych artystów. Zresztą jednym z wielu powodów, dla których Jason Newsted opuścił grupę było to, że pozostali członkowie nie byli za bardzo zadowoleni z tego, że się zajmuje swoim projektem Echobrain - James Hetfield stwierdził nawet, że to trochę jak "zdradzanie swojej żony", które "osłabiało Metallikę".

Polecamy

Ludzie się jednak zmieniają i po 20 latach nawet panowie z Metalliki dorośli na tyle, by pozwolić swoim członkom na eksperymentowanie solo - z okazji skorzystał Kirk Hammett, który jakiś czas temu nagrał EP-kę o tytule "Portals". Gitarzysta wyjaśnił w rozmowie z Rolling Stone, że dyskusja z kolegami zespołu poszła zaskakująco łatwo i pomyślnie:

Byłem nieco zszokowany, że inny członkowie zespołu "pobłogosławili" ten projekt. To było niesamowite, bo jak wszyscy wiedzą, nasza grupa nie ma zbyt dobrej historii z działaniami solo. Ale wszystkie te głupoty były 20 lat temu, jesteśmy zupełnie innymi ludźmi. Jesteśmy starsi, mądrzejsi i znacznie bardziej dorośli...

Po chwili namysłu dodał jednak:

No dobra - nie wiem, czy jesteśmy mądrzejsi, ale na pewno bardziej dorośli i odpowiedzialni. Dlatego taki projekt teraz działa nieco inaczej, niż jeszcze te 20 lat temu.
Polecamy

Wydawnictwo Kirka Hammetta nosi tytuł "Portals" i pojawił się na CD, winylu oraz oczywiście w serwisach streamingowych. Gitarzysta Metalliki wyznał, że początkowo chciał stworzyć muzykę, która akompaniowała wystawie "It’s Alive" w Peabody Essex Museum w Salem w 2017 roku. Potem jednak polubił granie solo na tyle, że stworzył więcej kawałków.

W nagraniach pomogli mu kompozytor Edwin Outwater (zrealizował "S&M2" z Metalliką), perkusiści Jon Theodore i Abraham Laboriel, Greg Fidelman na basie, a także producenci Blake Neely i Bob Rock (który współpracował z Metalliką przez kilkanaście lat i kilka albumów).

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.