"Kochana" Renaty Przemyk i Kasi Nosowskiej w nowej wersji. Tym razem w duecie z Igorem Herbutem

06.11.2020 10:14
Renata Przemyk|undefined Fot. . Sylwia Makris/materiały prasowe

Renata Przemyk i Katarzyna Nosowska utwór "Kochana" śpiewały 17 lat temu. Teraz Kasię Nosowską zastąpił Igor Herbut. Posłuchaj nowej wersji przeboju i zobacz promujący go, klimatyczny teledysk.

"Kochana" powstała jako zapis przyjaźni Renaty Przemyk z Kasią Nosowską i Anią Saraniecką. Po 17 latach wokalistka powraca z utworem w nowej wersji, a zamiast Nosowskiej towarzyszy jej Igor Herbut.

Przeczytaj także

"Kochana" - Renata Przemyk i Igor Herbut w nowej wersji przeboju

"Kochana była ukoronowaniem chwili, kiedy z Kasią Nosowską i Anką Saraniecką w lecie na mojej werandzie poczułyśmy takie babskie pokrewieństwo. Piłyśmy kawkę i nie tylko. Rozmawiałyśmy o rzeczach super ważnych i o pierdołach i pisałyśmy wiersze po wersie. (...) To zapis czasu, jaki można mieć z kimś, kto wie, o czym mówisz i jest to dla niego ważne." mówiła Renata Przemyk w 2014 roku w wywiadzie dla portalu Meakultura. Muzykę do utworu napisała Renata Przemyk, tekst stworzyły Katarzyna Nosowska z Anną Saraniecką. 17 lat później piosenka doczekała się nowej aranżacji i nowego wokalisty w duecie z okazji premiery jubileuszowej płyty "Renata Przemyk i Mężczyźni". Damsko-męską wersję przeboju "Kochana" Renata Przemyk śpiewa z Igorem Herbutem - założycielem i wokalistą zespołu LemON. Posłuchajcie:

Teledysk do piosenki, w którym wystąpili Anna Zofia Konieczna, Łukasz Zubrzycki oraz Genowefa i Wielisław Osuch, wyreżyserowała Oliwia Marciniak, zdjęcia wykonał Jan Marciniak. Para wspólnie odpowiada za scenariusz. 

Przypominamy oryginalną wersję przeboju "Kochana" w wykonaniu Kasi Nosowskiej i Renaty Przemyk, do którego teledysk wyreżyserowała Maria Sadowska.

Wokalistki wykonały utwór w nowej aranżacji podczas Męskiego Grania w 2018 roku w towarzystwie Tomasza Organka. Jak wyznała wówczas Przemyk, był to drugi raz, kiedy śpiewały go razem na żywo.

 

Przeczytaj także

"Renata Przemyk i Mężczyźni" - jubileuszowy album wokalistki

Na jubileuszowy album "Renata Przemyk i Mężczyźni" składa się trzynaście duetów wokalistki z wyjątkowymi artystami, m.in. Wojciechem Waglewskim, Czesławem Mozilem i Johnem Porterem. "Kochana" z udziałem Igora Herbuta jest trzecim singlem promującym płytę zrealizowaną z okazji 30-lecia działalności artystycznej Renaty Przemyk. Wcześniej mogliśmy już usłyszeć i zobaczyć teledyski do utworów "Nie mam żalu" z Arturem Andrusem oraz "Kłamiesz" z raperem Vienio.

Wydawcą płyty "Renata Przemyk i Mężczyźni" jest Agora Muzyka. Album miał swoją premierę 4 września 2020 roku.

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.