Kolejne gwiazdy na Pol'and'Rock Festival 2022. Jest ukraiński akcent

31.05.2022 10:11
Kolejne gwiazdy na Pol'and'Rock Festival 2022. Jest ukraiński akcent Fot. Piotr Zagiell/East News

Największy festiwal w Polsce zbliża się wielkimi krokami, więc poznaliśmy już praktycznie cały skład imprezy. Kogo jeszcze zobaczymy na Pol'and'Rock 2022?

Kolejne gwiazdy w składzie Pol'and'Rock 2022!

W 2020 roku wspólnie z niemiecką formacją Fiddler's Green świętować publiczność Pol'and'Rock Festival miała trzydzieste urodziny kapeli podczas wspólnej zabawy na festiwalowym polu. Rok temu również byli zaproszeni i znowu się nie udało! Ale w tym roku będą już na pewno! Zespół Fiddler's Green zagra na Dużej Scenie 28. Pol'and'Rock Festival!

Polecamy

Niemieccy muzycy tworzący kapelę Fiddler's Green czerpią inspirację z tradycyjnego, folkowego grania wywodzącego się z Zielonej Wyspy. Artyści serwują irlandzką muzykę folkową w nowym, ciekawym wydaniu, które na pewno przypadnie do gustu publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Nie ma drugiej takiej kapeli! Zespół Nova Twins dołącza do line-upu Dużej Sceny 28. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Nova Twins to rockowy duet, który stworzyły dwie przyjaciółki z dzieciństwa w 2014 roku w Londynie. Zespół tworzą wokalistka i gitarzystka Amy Love oraz basistka Georgia South. Dziewczyny swoim graniem chcą łamać zasady i przesuwać granice, łączą brzmienia punkowe, hard rockowe, popowe i rap. 

Polecamy

DAGADANA  już od ponad 14 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. W tym roku zespół zagra na Małej Scenie 28. Pol'and'Rock Festival.

Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.

Kultowy zespół Strachy na Lachy zagrał na 10. Przystanku Woodstock w 2004 roku. Powracają na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Tego lata będzie można ich zobaczyć na Dużej Sceny 28. Pol'and'Rock Festival!

Utwory tego kultowego zespołu znają wszyscy - od 20 lat kapela gra różne odmiany rocka i bawi publiczność chwytliwymi tekstami, z których wiele przeszło do mowy potocznej. Ich hity się nie starzeją, a kolejne pokolenia chętnie słuchają i śpiewają piosenki zespołu.

Dotychczas ogłoszono, że w dniach 4-6 sierpnia 2022 roku na lotnisku Czaplinek - Broczyno zobaczymy m.in. Clutch, Tagada Jones, Wolf Alice oraz Organka.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.