Kolejny sukces zespołu Maneskin. Zwycięzca Eurowizji pokonał Metallikę

17.06.2021 15:55
Maneskin Fot. materiały prasowe Sony Music Polska

Zainteresowanie włoskim zespołem Maneskin nie słabnie. Zespół nawet pobił na Spotify takie legendy rocka, jak Metallica czy U2.

O zespole Maneskin zrobiło się głośno jeszcze przed Eurowizją 2021. Kapela wygrała festiwal w San Remo, a utwór "Zitti e Buoni" był najczęściej słuchaną eurowizyjną piosenką na świecie od marca do maja tego roku. Po wygranej na Eurowizji 2021 popularność zespołu wzrosła jeszcze bardziej. Kapeli nawet udało się pokonać Metallike na Spotify.

Polecamy

Kolejny sukces zespołu Maneskin. Zwycięzca Eurowizji pokonał Metallikę

Jak podaje serwis Eurowizja.org, utwór "Zitti e Buoni" osiągnął na Spotify 100 milionów odtworzeń. Dzięki temu jest to 6. najpopularniejszy w serwisie eurowizyjny utwór. Na 1. miejscu znalazła się piosenka "Arcade" Duncana Laurence'a z 2019 roku, która może pochwalić się wynikiem 411 milionów odtworzeń. Przed Włochami pojawiły się również utwory: "Heroes" (128 milionów), "Waterloo" (131 milionów), "Euphoria" (165 milionów) i "Soldi" (181 milionów).

Okazało się, że Maneskin zdołał pobić na Spotify Metallike. Jak podaje radiozet.pl, zespół w czerwcu może pochwalić się liczbą 17, 9 milionów słuchaczy. W tyle pozostali rockowi giganci - U2 ma wynik 17,4 mln, Metallica - 17, 2 mln, Muse - 10,7 mln, zaś Pearl Jam 10,8 mln.

Polecamy

Furorę w sieci robi również utwór "l Wanna Be Your Slave", który zajmuje 29. miejsce na liście Billboard 200 oraz 8. pozycję na UK Charts.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.