Kora Jackowska nie żyje. Polscy muzycy i artyści żegnają zmarłą piosenkarkę

Sergiusz Kurczuk
28.07.2018 10:17
Kora Jackowska nie żyje. Polscy muzycy i artyści żegnają zmarłą piosenkarkę Fot. Maanam/YouTube

Kora Jackowska odeszła w wieku 67 lat. Zmarłą wokalistkę postanowili uhonorować polscy muzycy i artyści. 

28 lipca 2018 roku zmarła Kora Jackowska. Wokalistka grupy Maanam odeszła w wieku 67 lat. Odeszła w domu na Zamojszczyźnie w otoczeniu najbliższej rodziny i przyjaciół. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci artystki, ale wiele lat zmagała się z nowotworem. Śmierć Kory jest ogromnym ciosem dla fanów polskiego rocka. Grupa Maanam i charyzmatyczna wokalistka ukształtowały całe pokolenia Polaków, w tym również wielu muzyków. Polscy artyści postanowili pożegnać zmarłą gwiazdę. 

Kora nie żyje - artyści składają hołd wokalistce Maanamu

Oczywiście odejście Kory skomentował jeden z członków zespołu wokalistki. Błażej Gawliśnki podziękował, że mógł grać u boku gwiazdy. 

Smutną informację na temat śmierci artystki skomentował również Muniek Staszczyk z zespołu T.Love, wspominając jeden ze wspólnych występów sprzed lat. 

Odejście Kory było też ciosem dla Katarzyny Nosowskiej.

Kasia Kowalska również uhonorowała Korę.

Korę pożegnał również Igor Herbut z zespołu LemON. Grupa wystąpiła w programie Must Be the Music, który był dla niej furtką do świata showbiznesu. 

Obojętne na śmierć Kory nie zostało również młodsze pokolenie artystów. Hołd liderce Maanamu złożyli Kamil Bednarek, Mela Koteluk i Daria Zawiałow

Kora i zespół Maanam to ikony polskiej muzyki rockowej lat 80., które na zawsze odmieniły scenę i inspirowały do działania późniejszych artystów. Nic dziwnego, że śmierć Olgi Jackowskiej była ogromnym szokiem dla jej fanów i przyjaciół. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.