Korn ma gotowe 3 nowe utwory

Robert Skowronski
30.09.2015 11:09
Korn ma gotowe 3 nowe utwory Fot. Retna / Photoshot / East News

Od wydania płyty „The Paradigm Shift” minęły prawie dwa lata. Korn zaczął więc już prace nad kolejnym albumem.

Zespół w dalszym ciągu świętuje 20-lecie swojego istnienia, m.in. wydając 300-stronicową książkę w twardej oprawie. Muzycy nie zamykają się jednak wyłącznie na wspomnienia i patrzą w przyszłość.

Już wcześniej Brian „Head” Welch, jeden z gitarzystów grupy, mówił, że Korn pracuje nad najcięższą płytą w historii. Wtórował mu James „Munky” Shaffer twierdząc, że zespół ma już przygotowanych 20 wersji demo nowych utworów. Mamy teraz potwierdzenie tego, że nie były to tylko mrzonki. Munky wyznał, że kilka z pomysłów na kompozycje przerodziło się już w gotowe numery:

Mamy już skończony trzeci kawałek. Stworzyliśmy około 20 utworów i 10 z nich zachowamy, żeby nad nimi popracować i uczynić je lepszymi. Sądzę, że będziemy musieli się cofnąć i napisać kilka kolejnych numerów, z których ostatecznie wybierzemy kolejnych 4 albo 5. Nie ma żadnego pośpiechu, co jest świetnym uczuciem. To jest moment, żeby poświęcić na tę płytę odpowiednio dużo czasu. Powinniśmy umocnić nasze dziedzictwo, z którego jestem naprawdę dumny.

Został już wybrany producent nowej płyty Korna, jednak, jak zapowiedział zespół, zostanie on ogłoszony w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Ciekawe czy spełnią się marzenia Munky'ego o nagraniu albumu koncepcyjnego, który jednocześnie będzie nawiązywał do tego, co Korn tworzył na ostatnich płytach. Gitarzysta niedawno mówił, że:

Poszliśmy już w każdym kierunku poza country i wydaje mi się, że akurat w ten obszar Korn nigdy nie wkroczy. Według mnie podążymy ścieżką wytyczoną przez nasz ostatni krążek. Zależy mi na tym, by album był bardziej koncepcyjny. To mój priorytet na kolejne sesje nagraniowe. Chcę, żebyśmy trzymali się jednego pomysłu, zarówno podczas nagrywania, jak i w trasie.

Muzycy zapowiadali też wcześniej, że być może zaczną nieco czerpać z math rocka. Wspominali, że na nowym krążku mogą się również pojawić fragmenty ze zwolnionym tempem i metrum typu 7/8 czy 3/4. Cóż... poKoЯnie czekamy.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.