Krzysztof Zalewski powraca z nowym singlem. "Noc jest wentylem bezpieczeństwa"

19.06.2020 10:14
Krzysztof Zalewski|undefined Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Krzysztof Zalewski opublikował najnowszy singiel "Tylko nocą". Piosenka oraz klip zapowiadają album, który ma ukazać się już jesienią tego roku. 

Krzysztof Zalewski to jeden z najpopularniejszych polskich artystów młodego pokolenia. Muzyk debiutował w programie Idol, jednak mało kto pamięta jego tamtejsze wcielenie. Przez lata artysta szukał swojej muzycznej drogi, przestał kopiować gigantów rocka i dopracował niepodrabialny styl, który przynosi mu kolejne sukcesy i uznanie fanów oraz krytyków.

W 2019 roku muzyk współtworzył utwór "Kurier" do filmu o tym samym tytule. Wcześniej zajął się muzyką promującą produkcje takie jak "Na noże", "Historia Roja" czy "Legendy polskie". Oprócz tego muzyk aktywnie uczestniczy w projekcie Męskie Granie, w 2018 roku został dyrektorem muzycznym przedsięwzięcia.

Przeczytaj także

Artysta ma na swoim koncie trzy albumy solowe z czego jeden z nich to składanka coverów Czesława Niemena. Jak widać muzyk nie próżnuje i ciągle pracuje nad nowymi projektami, jednak jego dyskografia nie jest bardzo obszerna. Dlatego fani artysty z niecierpliwością czekają na autorski długogrający materiał  swojego ulubieńca już od 2016 roku. 

Posłuchaj podcastu

Jak zapowiada muzyk, doczekają się premiery już jesienią. Krzysztof Zalewski opublikował właśnie zapowiedź nadchodzącego krążka w postaci singla "Tylko nocą". Jak mówi artysta:

Noc jest wentylem bezpieczeństwa. Czasem, gdy można się obnażyć, zdjąć maskę. Miejscem na to co nieuświadomione lub ukryte. Taniec podobnie. Pozwala wyzwolić się ze schematów dnia codziennego, uwolnić się na chwilę z narzuconych ról. Czasami trzeba tańczyć jak wariat, żeby nie zwariować.

Autorem zarówno muzyki jak i słów do kompozycji jest sam Krzysiek Zalewski, za miks i mastering odpowiada Rafał Smoleń. Nowoczesny teledysk do najnowszego utworu muzyka stworzyła Marta Frączek i Piotr Onopa. Możecie obejrzeć efekty ich pracy poniżej:

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.