Krzysztof Zalewski z nowym utworem "Ptaki". To zapowiedź płyty "MTV Unplugged" [WIDEO]

24.09.2021 12:10
Krzysztof Zalewski na MTV Unplugged Fot. materiały prasowe Kayax; Michał Murawski

Zalewski napisał specjalny utwór z myślą o MTV Unplugged. Posłuchajcie piosenki "Ptaki".

Krzysztof Zalewski podzielił się premierowym utworem "Ptaki", który został wykonany podczas MTV Unplugged. Płyta z zapisem tego koncertu ukaże się 26 listopada. Jak brzmi najnowszy singiel, który jest zapowiedzią tego wydawnictwa?

Polecamy

Krzysztof Zalewski z nowym utworem "Ptaki". To zapowiedź płyty "MTV Unplugged" [WIDEO]

MTV Unplugged to kultowy już format akustycznych koncertów, który swój początek miał w 1989 roku. Wśród legendarnych artystów, którzy zagrali “bez prądu” są Eric Clapton, Paul McCartney, Nirvana, Pearl Jam czy Oasis. W Polsce udział w projekcie wzięli m.in. Kayah, zespoły Hey i Wilki, Brodka oraz niedawno - Natalia Przybysz. W tym roku do tego grona dołączył Krzysztof Zalewski.

Koncert odbył się 16 czerwca w przestrzeni warszawskiego Och Teatru. Na scenie, obok Zalewskiego, pojawił się 8-osobowy zespół. Artysta wykonał akustyczne wersje swoich utworów z ostatnich czterech albumów „Zelig”, „Złoto”, „Zalewski śpiewa Niemena” i „Zabawa”. Nie zabrakło też premierowego utworu "Ptaki". Posłuchajcie, jak brzmi ten kawałek:

Krzysztof Zalewski tak skomentował nowy utwór:

W jaki sposób odróżnić nasz unplugged od dziesiątków znakomitych poprzedników? Otóż najlepiej napisać nową piosenkę specjalnie na tę okoliczność. Przed Wami: „Ptaki” - numer o tym, że kiedy wzniesiemy się  wysoko (jak ptaki) i nabierzemy odpowiedniego dystansu, wszystko to, co nas dzieli, wszystkie mury między nami przestają istnieć. Coś pozytywnego na jesienną słotę.

materiały prasowe Kayax Fot. materiały prasowe Kayax

Piękna scenografia autorstwa Anny Szczęsny stworzyła klimat jak ze snu - elementy rodem z upalnej Arizony, agawy, wulkany czy wielkie słońce zmieniające się w księżyc. Reżyserem tego wieczoru był Piotr Onopa - twórca m.in. teledysku do „Miłość miłość”.

Polecamy

Zgodnie z tradycją MTV Unplugged, podczas koncertu pojawili się także goście specjalni, którzy zostaną ujawnieni bliżej premiery albumu. Show będzie można obejrzeć w całości już w październiku na Canal+ (premierowy pokaz 16 października), a 26 listopada ukaże się album “MTV Unplugged” z dźwiękowym zapisem tego koncertu.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.