Kto jest nowym gitarzystą Sabatonu?

Aleksandra Degórska
24.08.2016 09:54
Kto jest nowym gitarzystą Sabatonu? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W końcu poznaliśmy nazwisko muzyka, który dołączył do kapeli zastępując Thobba Englunda.

Całkiem niedawno, bo pod koniec lipca 2016 roku, Sabaton oświadczył, że szeregi kapeli opuszcza Thobbe Englund. Muzyk był w zespole od 2012 roku i pojawił się na płytach „Heroes” oraz najnowszym krążku „The Last Stand”.

Zespół zapowiedział, że gitarzysta wystąpi jeszcze na zaplanowanych letnich koncertach i ostatnim występem będzie koncert na Sabaton Open Air w rodzinnym Falun. Po tym formacja miała poinformować fanów o tym, kto zastąpi Englunda.

W końcu zespół na swoim oficjalnym profilu na Facebooku podał nazwisko gitarzysty, a jest nim Tommy Johansson, który zdążył już wyrazić swoje zadowolenie z faktu zasilenia szeregów formacji:

Możliwość dołączenia do rodziny Sabaton jest dużym honorem i nie mógłbym być bardziej szczęśliwy! Ci kolesie są wspaniali i należą do jednych z najbardziej miłych osób jakie możesz znać. Obserwowałem Sabaton od 2005 roku, gdy zobaczyłem go pierwszy raz na żywo i od tego momentu pokochałem tę kapelę. Gdy zostałem poproszony o dołączenie do niej w ogóle się nie wahałem.

Jak się jednak okazało propozycja współpracy pojawiła się już jakiś czas temu:

Sabaton zapytał mnie o to jeszcze w 2012 roku, ale z wielu osobistych przyczyn nie był to dobry czas dla mnie, żebym wyruszył w trasę i poświęcił się kapeli. Tak więc zrezygnowałem, ale od tamtego czasu pozostaliśmy w kontakcie. Chciałbym również powiedzieć, że Thobbe jest świetnym gitarzystą i wspaniałym facetem!! Moim zadaniem nie jest zastąpienie go, a wniesienie do kapeli mojego własnego stylu gry na gitarze, jak również uszczęśliwianie fanów grając jego wspaniałe solówki z dumą. Nie mogę się doczekać was wszystkich spotkać na trasie i robić to, co kocham najbardziej - grać heavy metal!

Przeczytajcie cały post grupy Sabaton:

Polscy fani będą mogli już niebawem sprawdzić, jak na żywo prezentuje się nowy gitarzysta zespołu. Formacja zagra 28 sierpnia 2016 podczas Czad Festival oraz 29 sierpnia 2016 we Wrocławiu w ramach Rock For Freedom.

Koncerty odbywają się w ramach promocji najnowszego krążka zespołu - „The Last Stand”, który ukazał się 19 sierpnia 2016 roku. Za jego produkcję odpowiedzialny jest ponownie Peter Tägtgren. To właśnie na tej płycie pojawiły się takie utwory jak „The Lost Battalion” czy „Blood of Bannockburn”.

Jak oceniacie wybór grupy Sabaton?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.