Kup dom Bruce'a Springsteena

Aleksandra Degórska
19.10.2015 13:52
Kup dom Bruce'a Springsteena Fot. glorianilson.com; Bill Ebbesen,CC-BY-SA-3.0

Posiadłość muzyka, w której powstał materiał na legendarną płytę „Born to Run”, znowu trafił na sprzedaż. Sprawdź, czy stać Cię na kupno domu rockmana. 

Budynek znajduje się w Long Branch w stanie New Jersey na 7 ½ West End Court i został wybudowany w 1920 roku. Jako zaletę tego domu podaje się bliskie położenie oceanu, sklepów oraz nazwisko byłego właściciela, a był nim... Bruce Springsteen.

Jerry Ferrara, Kim McDermott oraz Ryan DeCarolis to fani muzyka, którzy postanowili zakupić dom w 2009 roku za 280 tysięcy dolarów. Mieli oni zamiar zorganizować tutaj muzeum artysty, bądź organizację non-profit, by uratować to miejsce przed zaniedbaniem. Plany te jednak nie doszły do skutku.

Co sprawiło, że ten dom jest tak wyjątkowy? Springsteen stworzył w nim materiał na album „Born to Run”, który miał swoją premierę 24 sierpnia 1975 roku i był przełomem w karierze muzyka. Ten fakt, według Ferrary, powoduje, że jest to absolutnie wyjątkowe miejsce:

Byliśmy na paru aukcjach, gdzie ludzie płacili horrendalne ceny za gitarę z podpisem Springsteena. Dla mnie osobiście, ważniejszy jest dom, bowiem to miejsce, gdzie napisał materiał na „Born to Run”.

McDermott twierdzi również, że na wystawie poświęconej Springsteenowi w Muzeum Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland zobaczył drewnianą tablicę z kuchni, na której przyczepione były rachunki zaadresowane do muzyka na adres posiadłości w Long Branch.

Dom artysty jest turystyczną atrakcją, szczególnie dla fanów muzyka, którzy odwiedzają okazjonalnie to miejsce. Obecni właściciele starali się zapewnić wielbicielom z całego świata nocleg w tym wyjątkowym dla nich miejscu.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten budynek:

foto: glorianilson.com Fot. foto: glorianilson.com

Właściciele są zawiedzeni, że nie udało się im stworzyć z tego miejsca atrakcję dla fanów. Jeżeli widzicie siebie w roli mecenasa, możecie kupić ten budynek za 299 tysięcy dolarów. Jak twierdzi McDermott, sprzedający liczą na to, że dom trafi w dobre ręce:

Mam nadzieję, że nie będzie to kolejny zwykły dom w Long Branch. Chcielibyśmy, by ktoś nadal podtrzymywał tu kult Bruce’a.

McDermott chciałaby, by dawny właściciel wrócił na stare śmieci:

Marzę, żeby Bruce pojawił się i powiedział: „Myślę, że nadal powinienem tutaj mieszkać”. Ale to się raczej nie zdarzy.

Czyj jeszcze dom można kupić? Dom Kurta Cobaina w Aberdeen, Prince’a z filmu „Purple Rain”, luksusową posiadłość Trenta Reznora, dom Dave’a Mustaine’a w San Diego czy mieszkanie Iana Curtisa, gdzie muzyk popełnił samobójstwo to tylko część propozycji, jak wydać nadmiar pieniędzy.

Jeśli kogoś nie stać na dom Springsteena, na otarcie łez można zakupić box „The Ties That Bind: The River Collection” albo „The Album Collection Vol. 1 1973-1984” zawierający siedem pierwszych krążków Springsteena, również wspomniany „Born to Run”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.