Lars Ulrich musiał przepraszać za teledysk Metalliki. O który klip chodzi?

19.08.2020 10:40
Lars Ulrich|undefined Fot. shutterstock.com

Lars Ulrich z Metalliki przyznał, że wielokrotnie musiał tłumaczyć się z teledysku do "Nothing Else Matters". Dlaczego wzbudza takie kontrowersje?

Metallica powstała w 1981 roku, co oznacza, że wkrótce będzie świętowała swoje 40-lecie. Przez lata kariery muzycy odnotowali długą listę sukcesów, wypili niezliczoną ilość alkoholu i odhaczyli też całkiem sporo wpadek, które wypominają im najwierniejsi fani.

Metallica. Lars musiał przepraszać za Nothing Else Matters

W latach 90. zespół ugrzecznił swoje brzmienie, a w repertuarze thrashmetalowców znalazł się aktualnie najpopularniejszy numer zespołu - ballada "Nothing Else Matters". Dla wielu ortodoksyjnych metalowców zarówno ta kompozycja jak i cały "Black Album", na którym się znalazła, był nie do zaakceptowania. Jednak okazuje się, że utwór, przy którym niejeden nastolatek bujał się z koleżanką na szkolnej dyskotece, budzi kontrowersje nie tylko ze względu na swój przebojowy i romantyczny potencjał.

Przeczytaj także

Podczas ostatniej wizyty członków Metalliki w programie Howarda Sterna, prowadzący spytał muzyków o ich konflikty z innymi metalowymi kapelami sprzed lat. Perkusista grupy, Lars Ulrich wyznał, że wielokrotnie musiał przepraszać za jedną ze scen w klipie do wspomnianego utworu "Nothing Else Matters".

W teledysku do "Nothing Else Matters" pojawia się tarcza, do rzucania rzutkami z przyczepionym do niej zdjęciem Kipa Wingera. Do dziś ten temat jest poruszany w wywiadach, a ja za to przepraszam. Nie mam do niego nic osobiście, a po 35 latach od wydania tego klipu, wałkowanie tematu wywołuje u mnie zażenowanie. Jednak kiedy ma się osiemnaście lat wszystko wygląda inaczej, jest się pełnym jadu i chciałoby się czasem j*bać cały świat.

Kip Winger to amerykański muzyk rockowy, który zdobył dużą popularność grając w grupie Winger wykonującej glam metal. Muzyk był również członkiem załogi Alice'a Coopera.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.