Lars Ulrich wybrał najlepszy utwór Metalliki w historii. Padło na kontrowersyjny album

02.09.2020 10:03
Metallica|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Perkusista grupy Metallica wybrał ulubiona piosenkę swojego zespołu. Na jaki utwór padł wybór Larsa Ulricha? 

Metallica to jeden z najważniejszych zespołów metalowych w historii gatunku. Chociaż na koncie grupy nie brakuje niezrozumiałych dla fanów decyzji i kontrowersyjnych płyt, to w dużej mierze dzięki ekipie Ulricha i Hetfielda metal przeniósł się do mainstreamu. Czy to źle, a może jednak dobrze - to temat na długie dywagacje, a ilu słuchaczy muzyki, tyle opinii.

Metallica: Lars Ulrich wybrał najlepszy utwór zespołu

28 sierpnia ukazała się kolejna płyta gigantów. "S&M2" to drugie wydawnictwo zespołu nagrane z orkiestrą symfoniczną. W ramach promocji materiału grupa udzieliła wielu nowych wywiadów, z których możemy dowiedzieć się ciekawostek nie tylko o krążku.

Przeczytaj także

Np. Lars Ulrich zdradził w rozmowie z GQ, która piosenka zespołu jest jego ulubioną. Muzyk wymienił przebój z kontrowersyjnej płyty "Black Album" wydanej w 1991 roku .To na niej Metallica ugrzeczniła swoje brzmienie, a także zamieściła największy hit w historii formacji "Nothing Else Matters".

Posłuchaj podcastu

Jaka jest ulubiona kompozycja Larsa Ulricha?

"Sad but True". Po prostu uwielbiam grać tę piosenkę. Za każdym razem gram ją trochę inaczej. Uwielbiam to tempo i fakt, że mogę za każdym razem interpretować ten numer inaczej.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.