Lars Ulrich wymienia polski film wśród najlepszych produkcji 2018 roku

Joanna Chojnacka
03.01.2019 16:13
Lars Ulrich|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Perkusista Metalliki, Lars Ulrich opowiedział w wywiadzie o swoich inspiracjach. Wśród ulubionych filmów minionego roku wymienił "Zimną Wojnę".

W najnowszym wywiadzie dla maxim.com, Lars Ulrich wyznał między innymi, że jego ulubione okładki Metalliki to prace Andresa Serrano, które widzimy na "Load" i "Reload". Przyznał też, że jeśli chodzi o nowe brzmienia, jest absolutnym fanem twórczości Arctic Monkeys. Zdradził również swoje filmowe upodobania.

Lars Ulrich pochwalił "Zimną Wojnę"

"Zimna Wojna" bije rekordy popularności zarówno w Polsce jak i na świecie. Film Pawła Pawlikowskiego trafił na listę 20 najlepszych produkcji w 2018 roku według pisma "Empire". "Zimna Wojna" otrzymała nagrody Złotych Lwów na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a twórca dzieła - Paweł Pawlikowski został wyróżniony na festiwalu w Cannes 2018. Twórczość Polaka docenił także jeden z najpopularniejszych perkusistów na świecie, Lars Ulrich. Muzyk opublikował plakat filmu na swoim Instagramie, gdzie podkreślił, że był to najlepszy film, jaki widział podczas festiwalu kinowego Mill Valley Film Festival. W ostatnim z wywiadów dla magazynu "Maxim", Ulrich po raz kolejny wyróżnił polską produkcję. Na pytanie o najlepsze filmy, które miał okazję widzieć w minionym roku odpowiedział:

Widziałem nowy film Juliana Schnabela "At Eternity's Gate", był niesamowity. Opowiadał o Vincencie Van Goghu, a malarza zagrał Willem Defoe. Był też "The Favourite" z Emmą Stone. No i ten polski film, którego reżyser zdobył Oscara za "Idę". Jego nowy film to "Zimna Wojna". I jeszcze niesamowity "Free Solo" o ludziach, którzy uprawiają wspinaczkę  bez lin.

Metallica zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Lars Ulrich wraz z zespołem Metallica zagra koncert w Polsce 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Oprócz liderów Wielkiej Czwórki thrash metalu na scenie pojawi się także grupa Ghost i Bokassa. Bilety na wydarzenie trafiły do ogólnej sprzedaży 28 września 2018 roku. Ostatni koncert Metalliki w naszym kraju odbył się 28 kwietnia 2018 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Po nieco ponad roku grupa wraca do Polski. 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.