Linkin Park dziękuje fanom z całego świata w poruszającym wideo

Maciej Koprowicz
11.09.2017 11:08
Linkin Park dziękuje fanom z całego świata w poruszającym wideo

Po śmierci Chestera Benningtona fani Linkin Park na całym świecie gromadzili się w publicznych miejscach, by oddać hołd zmarłemu wokaliście.

Chester Bennington popełnił samobójstwo przez powieszenie 20 lipca 2017 roku. Jego tragiczna śmierć była ogromnym ciosem dla milionów sympatyków Linkin Park z całego świata. Na wszystkich kontynentach spotykali się oni na wspólnej modlitwie i wspominaniu zmarłego artysty, zwykle w miejscach w jakiś sposób związanych z Linkin Park. Polscy wielbiciele Chestera zgromadzili się pod stadionem miejskim we Wrocławiu, gdzie zespół koncertował w 2014 roku.

Na takie spotkania fani przynosili plakaty, płyty i inne pamiątki związane z Chesterem, zapalali świeczki i znicze, spontanicznie grali piosenki Linkin Park. Najbardziej wzruszające hołdy dla lidera zespół zebrał w jednym wideo, które umieścił na swoim Instagramie. Muzycy napisali:

Dziękujemy naszym fanom z całego świata za falę miłości i wsparcia.

Na filmie widzimy między innymi ujęcia z takich miejsc, jak Perm w Rosji, Mińsk na Białorusi, Astana w Kazachstanie, Szanghaj w Chinach, Lima w Peru czy Samarang w Indonezji. Zobaczcie, jak fani z całego świata żegnali Chestera Benningtona:

Wzruszające hołdy dla wokalisty składali także jego koledzy z branży. Covery piosenek Linkin Park na koncertach wykonali między innymi Machine Head i Coldplay. 30 Seconds To Mars zagrał fragment „Crawling” w niesamowitym medleyu utworów Linkin Park, Prince’a, Davida Bowiego, George’a Michaela i Soundgarden. Metallica zadedykowała Chesterowi na koncercie swój „The Unforgiven”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.