„Wrocław dla Chestera”. Fani żegnają lidera Linkin Park

Maciej Koprowicz
26.07.2017 10:05
„Wrocław dla Chestera”. Fani żegnają lidera Linkin Park Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Sympatycy Linkin Park wciąż są pogrążeni w żałobie po śmierci wokalisty zespołu. Mieszkańcy Wrocławia postanowili przygotować swój własny hołd dla Chestera Benningtona.

Amerykańska grupa już od czasu debiutanckiej płyty „Hybrid Theory” z 2000 ma w Polsce wielkie grono oddanych zwolenników. Także dla nich śmierć frontmana Linkin Park, Chestera Benningtona była wielkim szokiem. Fani z Wrocławia zamierzają podziękować artyście za jego muzykę, organizując specjalne wydarzenie.

Wrocławianie wspominać będą Chestera w czwartek, 27 lipca 2017. W godzinach 17-20 zbiorą się pod Stadionem Wrocław. Dobór miejsca nie jest przypadkowy – Linkin Park wystąpił tam w 2014 roku dla około 30 tysięcy osób.

Akcja dla Chestera Benningtona koordynowana jest na facebookowej stronie wydarzenia. Organizatorzy planują pod stadionem składać wyrazy pamięci dla ulubionego muzyka. Na profilu wydarzenia czytamy:

Zapraszam wszystkich aby oddać hołd Chester'owi. Spotkajmy się pod stadionem, przynosząc kwiaty, znicze, plakaty, zdjęcie...

Organizatorzy zamierzają też zaprosić miłośników zespołu do wspólnego śpiewania jego przebojów. Prowadzona jest sonda, która wyłonić ma utwory, które zabrzmią w wykonaniu fanów pod stadionem miejskim. Jedna z fanek zaproponowała, by w ramach uhonorowania zwycięskiej walki Chestera z używkami, podczas wydarzenia powstrzymać się od picia alkoholu.

Na ten moment 180 osób deklaruje chęć udziału w spotkaniu, a 642 jest nim zainteresowanych. Osoby, które nie mogą przybyć, już teraz pozostawiają w pobliżu stadionu wzruszające wyrazy pamięci o zmarłym artyście.

lp

Chester Bennington popełnił samobójstwo przez powieszenie 20 lipca 2017 w swoim domu w Los Angeles. Miał 41 lat, osierocił sześcioro dzieci. Świat rocka zareagował wieloma kondolencjami i wspomnieniami artysty, m.in. ze strony muzyków Biffy Clyro i Korna. 24 lipca 2017 oficjalne oświadczenie po śmierci Chestera wydał Linkin Park – działalność grupy w przyszłości stoi pod znakiem zapytania. Ostatni koncert zespół dał 6 lipca 2017 w Birmingham, a 15 czerwca 2017 w Krakowie zagrał po raz ostatni w Polsce.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.