Metallica „przebaczyła” Chesterowi Benningtonowi

Maciej Koprowicz
31.07.2017 13:26
Metallica „przebaczyła” Chesterowi Benningtonowi Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl. Splash News/EAST NEWS

Lars Ulrich wspomina tragicznie zmarłego muzyka Linkin Park. Jego Metallica oddała Chesterowi hołd podczas koncertu.

Samobójcza śmierć Chestera Benningtona z 20 lipca 2017 była wstrząsem dla całego rockowego świata. Z wielu stron płyną kondolencje i ciepłe słowa na temat artysty. Swoimi wspomnieniami dotyczącymi frontmana Linkin Park podzielił się też Lars Ulrich.

Perkusista udzielił stacji radiowej 95,5 KLOS wywiadu 29 lipca, kilka dni po samobójstwie Chestera. Wśród pytań zadanych Larsowi nie mogło zabraknąć odniesień do tragedii jego kolegi z branży. Członek Metalliki miał dla niego wyłącznie dobre słowa:

Chester był bardzo życzliwą, skromną i delikatną duszą i miał naprawdę wielkie serce.

Ulrich przypomniał sobie także pierwszy kontakt z muzyką Linkin Park:

Kiedy pierwszy raz usłyszałem Linkin Park i jego, śpiewającego piosenki na pierwszej płycie – kiedy to było, 1999 czy 2000? – siła, która z niego emanowała była wręcz niewyobrażalna. To było tak oryginalne i unikalne. Był jednym z tych wokalistów, którzy mają ten rzadki dar, że każde słowo, które z nich wychodzi brzmi autentycznie. On nie tylko pisał to, co śpiewał. Wszystko, co od niego wychodziło brzmiało, jakby czuł i nadawał znaczenie każdemu słowu, każdemu niuansowi, każdej sylabie.

Tragedia Chestera skłoniła Larsa do refleksji na temat przemijalności życia:

Nie chcę zabrzmieć banalnie, ale uważam, że musimy każdy moment przeżywać do maksimum i żyć chwilą. Za każdym razem, gdy wchodzimy na scenę, próbujemy włożyć w to całych siebie. Nigdy nie wiesz, kiedy coś pójdzie nie tak lub coś ci się stanie. Więc życie jest piękne i musimy wykorzystać i wycisnąć każdą chwilę jak się da.

Swój hołd dla lidera Linkin Park oddał także wokalista James Hetfield. Podczas koncertu Metalliki w Rose Bowl w Pasadenie 29 lipca 2017, w trakcie wykonywania „The Unforgiven”, nawiązując do tekstu utworu powiedział:

Przebaczamy ci, Chester.

To nie jedyny sceniczny wyraz uznania dla zmarłego artysty. Swój cover „In The End” Linkin Park przedstawiła na koncercie grupa Machine Head. Samobójcza śmierć Chestera Benningtona 20 lipca 2017 poruszyła cały świat rocka. Wyrazy współczucia w mediach społecznościowych złożyli m.in. muzycy Korna i Motley Crue oraz żona Chrisa Cornella. W żałobie pogrążeni są też fani, którzy na różne sposoby starają się oddać wokaliście hołd - na przykład miłośnicy Linkin Park 27 lipca 2017 zebrali się pod wrocławskim stadionem. Pogrzeb Benningtona, który odbył się 29 lipca 2017 w Palos Verdes, był uroczystością prywatną, zastrzeżoną tylko dla najbliższych.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.